حدیث

جواب منفی به خواستگار به علت ازدواج دوم پدر

من دختری 22ساله هستم دانشجو کارشناسی فناوری اطلاعات از نظر خانوادگی هم در سطح نسبتاً خوبی هستم و مانند بقیه دختر ها خواستگار دارم که بعضی از آنها مورد پسندم هستند و تا حدودی معیارهای من را دارند، ولی من یک مشکلی دارم به خاطر همین نمی توانم به ایشان جواب مثبت بدهم

زمان مناسب برای ازدواج مجدد

اینکه برخی افراد به هر دلیلی پس از فوت همسر و یا طلاق از همسر خود تن به ازدواج مجدد نمی دهند کار اشتباهی است و منجر به تنهایی و بیماری های روحی و افسردگی خواهد شد. البته پس از فوت و یا جدایی انسان به زمان نیاز دارد تا روحیه خود را بازسازی کند و به زندگی عادی بازگردد و پس از آن باید به فکر ازدواج مجدد باشد.

اینکه خیلی ها فکر می کنند با فوت یا طلاق همسر، زندگی مشترک فرد برای همیشه تمام شده و باید آخر زندگی تنها بماند، خلاف قواعد سلامت و به نوعی خلاف قواعد شرع است.

ارتباط با مرد زن دار

من 6 ماهه با آقایی آشنا شدم که در شرف طلاق هستن. یعنی وقتی اقدام به طلاق کردن متوجه شدن همسر شون با نقشه قبلی بدون اطلاع ایشون باردار شدن تا ایشونو مجبور به زندگی کنن. و این خانم اصلا تلاشی برای حل مشکلات نمیکنن فقط این آقا رو تهدید میکنه که خودکشی می کنه

عشق یا هوسرانی افراد متاهل؟

متاسفانه برخی از زنان و مردان متاهل دچار هوس های زودگذری می شوند که نام "عشق" را به آن اختصاص می دهند. وقتی که عشق ورزی های هوس انگیز برخی زنان و مردان متاهل را می شنویم دچار ناراحتی می شویم و این عمل هر ذهنی را فکر فرو می برد!

با مرد متاهل دوست شدم!

خانمی هستم 35 ساله و مطلقه. حدود 4 سال پیش با آقایی آشنا شدم که در اون زمان بسیار تنها و درد کشیده بود و چون منم آدم تنهایی بودم خیلی زود با هم جور شدیم و هر روز که می گذشت وجوه مشترک زیاد تری بین خودمون احساس می کردیم.

رازهایی که زن و شوهر نباید بفهمند!

وقتی دختر و پسر با همدیگر وصلت می‌کنند و عقد شان جاری می‌شود بهترین روزهای عمرشان را سپری می‌کنند و شیرین‌ترین لحظات عمر همان شروع زندگی است، اما بعضی اوقات ندانم کاری‌های زوجین این روزهای شیرین را تبدیل به زهر می‌کند که هم کام خودشان و هم کام طرف مقابل زهر می‌شود و دیگر فرصتی برای بهره‌مندی از زندگی خوش و شیرین باقی نمی‌ماند، یکی از مواردی که باعث تلخ شدن اوقات و زندگی می‌شود بیان گذشته ناخوشایند به همسر می‌باشد، نامه‌ای  به دست‌مان رسیده است که حکایت از ساده لوحی خانم و بی تجربگی شوهرش دارد.

با همسر خیانت کار چه کار باید کرد؟

اصطلاح «خیانت» تعابیر و تعاریف متفاوتی دارد اما نکته اشتراکی که در همه تعاریف موجود است این است که: خیانت: «عمل کردن شخص بر خلاف چیزی که به آن اعتقاد دارد.»  خیانت در لغت به معنای نقیض امانت[۱] و به معنای منع حق است.[۲] راغب می‌گوید: خیانت و نفاق هر دو یکی است ولی از طریق پیمان‌شکنی مخفیانه است[۳] و نیز به معنای بی­‌وفایی و خلف وعده و عهد آمده است.[۴] خیانت در اصطلاح از دستورات الهی خارج شدن و منهیات حق را مرتکب شدن، معنا شده است.[۵] با مراجعه به منابع دینی و روایی می توان تفسیر مناسبی از صفت خیانت ارائه کرد.

صفحه‌ها

Top