حدیث

مقاله

وقتی جواب رد دادم زار زار گریه کرد

با سلام من دختری هستم محجبه و چادری و دانشجوی ارشد حقوق با وضعیت مالی نسبتا خوب و خواستگاران زیادی دارم ولی چون از نظر اعتقادی کفیت نداریم اکثرا را رد میکنم اخیرا جوانی رایکی از دوستان معرفی کرده اند که از نظر اخلاق و ایمان با هم هم کف هستیم ولی از نظر مالی و تحصیلات و فرهنگ خانوادگی هیچ برابری نداریم و نیز این اقا به تنهایی در تهران زندگی میکند و گچ کار ساختمان است وسال اول دانشگاه مقطع کارشناسی است ایشان بعد از چند جلسه گفتگو به من شدیدا ابراز علاقه میکند به حدی که با جواب منفی سری اول بنده در برابرم زار زار گریه میکرد و حتی گفت تو را به امام زمان حواله میکنم البته لازم به ذکر است که بنده قبل از دیدن ایشان از طرز فکر ایشان و منششان خیلی خوشم امد و متاسفانه با دیدن چهره و ظاهرشان زده شدم و اصلا از ایشان خوشم نیامد و هر کاری میکنم به دلم نمی نشیند حالا نمیدانم چگونه به ایشان این موضوع را بگویم که نفرینم نکند؟.در ضمن استخاره هم میکنم خیلی خوب میاید و هر بهانه ای را مطرح میکنم این اقا دلیلی برایم میاورد.
پاسخ
1- این معنی نداره که وقتی کسی تهدید به نفرین کرد ما تسلیم بشیم ، اگه ظلم کردید از نفرین مظلوم بترسید ولی نفرین نابجا تأثیری نداره .
2- مردی که با جواب منفی در برابر شما زار زار گریه کرده و تهدید به نفرین کرده ، ممکنه شخصیت نرمال و تعادلهای لازم رو نداشته باشه که باید بررسی بشه .
3- نمی دونم قبل از دیدن ایشون چه جوری از طرز فکر و منش ایشون خیلی خوشتون اومده اما فکر و منش کافی نیس وقتی از ظاهر ایشون اصلاً خوشتون نمیاد و هر کاری می کنید به دلتون نمی شینه ، ازدواج به صلاح نیس و اگه هیچ بهونه ای رو قبول نمی کنه ، صریحاً این مطلب رو به ایشون بگید . اگه تهدید به نفرین کرد بهش بگید من ظلمی به شما نکردم که از نفرین شما بترسم و ازدواج با اجبار و اکراه نمی شه یکی از شرطهای ازدواج اینه که طرف به دل آدم بشینه اما متاسفانه شما به دل من ننشستید ، بهش بگید اگه بنا به نفرین کردن باشه شما با این کارهاتون دارید من رو اذیت می کنید و من هم می تونم شما رو نفرین کنم .
4- البته جایگاه شما بالاتر از اینه که خواستگار با شما طرف باشه و از شما جواب بخواد و شما رو تهدید به نفرین کنه ، شما باید جوابتون رو به خونوادتون بگید و خونواده پسر از خونواده شما جواب بگیرن و لازم نیس علت جواب منفی رو بگید اما چون این قانون رو رعایت نکردید گیر افتادید .
5- کفویت و تناسب در پارامترای مختلف خوبه اما در بعضی پارامترا مثل تحصیلات و مسایل مالی ، خیلی مهم نیس و قابل جبرانه اما در بعضی پارامترا مثل فرهنگ خانوادگی ، تناسب مهمه و عدم تناسب ممکنه مشکل ساز بشه .
6- وقتی کسی رو نمی خواهید دیگه استخاره معنی نداره یعنی استخاره شما نابجا بوده .
7- فرض ما بر این بود که شما نمی تونید با قیافه ایشون کنار بیایید و نمی تونید ایشون رو به عنوان همسر بپذیرید اما در صحت این فرض فکر کنید . شما ابتدا با طرز فکر و منش ایشون آشنا شدید و خیلی خوشتون اومده ، شاید توی ذهنتون یه چهره خیلی دلنشین از ایشون تصور کردید اما وقتی ایشون رو دیدید یه دفعه جا خوردید و ایشون رو بدتر از اونی که هست می بینید و افراط شما تبدیل به تفریط شده . اگه چند بار ایشون رو دیدی و هیچ تغییری در نظر اولیه شما ایجاد نشده و همون نمره ای که در دیدن اول به قیافه ایشون دادی بعد از چند بار دیدن هم همون نمره رو می دی ، فرض تثبیت می شه اما اگه نظر شما در دیدارهای بعدی کمی تغییر کرده باشه ، می تونه باز هم تغییر کنه .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top