حدیث

مقاله

مادرم پرخاشگر شده!

سلام.من الان یک ماه که نامزد کردم.هفته ی اول که همه چی خوب بود اما از هفته ی دوم رفتار مامانم با من خیلی عوض شد خیلی تندخو و عصبی شده.قراره شده هفته ی بعد بله برون بگیریم.اما فعلا به خانواده ی من اطلاع نداده بودن تا ازمایش بدیمو مطمین شیم میتونیم عقد کنیم. حالا مادرم از این قضیه خیلی ناراخت شده و شدیدا مخالف عقد ماست میگه عقد و عروسی باید با هم باشه.البته خانواده ی نامزدم حرفی نزدن گفتن باشه اما مامانم خیلی باهام بد شده وقتی با نامزدم میرم بیرون با اینکه بهش اطلاع میدم بهم میگه سرخود شدی.
پاسخ
شما باید علت تغییر رفتار مادرتون رو پیدا کنید و اون رو برطرف کنید . باید ببینید در هفته اول چه شرایطی بوده که همه چی خوب بوده اما بعدش خراب شده . شاید هفته اول با نامزدتون بیرون نمی رفتید بعدش بیرون رفتید و حساسیت مادرتون شروع شده .
در سوال شما دو چیز مطرح شد که باعث عصبانیت مادرتون می شه یکی بیرون رفتن با نامزدتون و یکی فاصله افتادن بین عقد و عروسی که هر دو مسأله معمولاً ریشه در یک موضوع داره . بعضی خونوادها درباره دخترشون این نگرانی رو دارن که نکنه قبل عروسی ، ازدواجشون به هم بخوره و دخترشون آسیب ببینه و دیگه نتونه ازدواج کنه این بیرون رفتن و این فاصله بین عقد و عروسی باعث می شه که اسم اون پسر روی این دختر بمونه و حتی بعضی خونوادها نگرانن که نکنه دخترشون قبل عروسی باردار بشه و بعد به هر علتی ازدواج به هم بخوره ، حالا خر بیارو باقالی بار کن . دوران نامزدی دوران لغزانیه اما با عروسی ، ازدواج تثبیت می شه و خیالها تا حدودی راحت می شه .
و یا ممکنه مادرتون احساس می کنه داره شما رو از دست می ده یا احساس می کنه خونواده نامزدتون بد جنسن یا می خوان حرف حرف خودشون باشه و ممکنه شما رو اذیت کنن بنابراین دلسوزی مادرانه ایشون به استرس تبدیل شده و به شکل عصبانیت و ایراد گرفتن بروز می کنه پس او رو درک کنید، محبتتون رو به او بیشتر کنید، سعی کنید خیال او رو از جانب نامزدتون و خونوادش راحت کنید و کمک کنید تا به آرامش برسه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top