حدیث

مقاله

بدون هیچ دلیلی خانواده‌ام مخالفت می‌کنند

مدتی است که دختری را مدنظر قرار دادم و دورادور از طریق اطرافیان شناخت از او پیدا کردم. دختر خوب، مذهبی و خانواده داری است. این دختر را به خانواده‌ام پیشنهاد داده‌ام ولی متاسفانه بدون هیچ دلیلی مخالفت می‌کنند و هرچی ازشون می‌خوام که علت مخالفتشون چیه؟ فقط میگن این دختر مناسب تو نیست و ... نمی‌دونم چه جوری باهاشون حرف بزنم که علت مخالفتشون چیه؟!

پاسخ سوال:
با سلام به شما کاربر گرامی
در چنین مواردی که آقاپسر دلیل قانع کننده‌ای از سوی خانواده برای مخالفتشان با انتخابش بدست نمی‌آورد و صرفا مخالفت می‌کنند و یا اینکه می‌گویند صبر کن بهترش را بدست بیاوری و ... بهتر است آقاپسر ضمن حفظ آرامش خود و احترام به والدین به صورت یک گفتگوی نرم و منطقی و بدون تنش با والدین خود صحبت کند. بدین صورت که اگر نظر والدین، این است که این دختر خوب نیست، آقاپسر ببیند واقعا دلیلشان چیست[منظورم پیدا کردن اصل مخالفتشان است. چه بسا خودشان کسی را مدنظر قرار داده باشند.]

بنابراین اگر والدینتان او را خوب می‌دانند، امّا میگویند دنبال بهتر باش در جوابشان بگو: اولا: اگر بهترش را سراغ دارید معرفی کنید. ثانیا: صرف بهتر بودن کافی نیست بلکه طرفین باید به دل هم بنشینند و معلوم نیست دختران بهتر، مورد پسند من باشند یا مرا بپسندند. ثالثا: تا وقتی که قانع نشوم که این دختر خوب نیست نمی‌توانم به دختر دیگر فکر کنم. رابعا: اگر تعلل کنم ممکن است خانواده دختر او را شوهر دهند و از این هم محروم شوم.امّا اگر شما در چنین گفت‌وگویی بازهم نتیجه نگرفتید یا احتمال نتیجه گرفتن را منفی دانستید می‌توانید از یک واسطه مطمئن و بانفوذ(که حرفش روی والدین شما تاثیرگذار باشد) استفاده کنید تا نظر خانواده تان را جلب کند. همچنین می‌توانید اول روی یکی از والدین خود که باهاش راحت هستید، مثلا مادر، صحبت کرده و نظرش را جلب کنید و بعد از او بخواهید که با پدرتان هم صحبت کند و او را برای انتخابتان متقاعد کند.   
با آرزوی موفقیت

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top