حدیث

مقاله

پسران شهوتران را چطور بشناسیم؟

در سال‌های نه چندان دور روابط دختران و پسرها خیلی محدود بود و این امر باعث می‌شد جلو خیلی از فریب‌کاری‌ها و آسیب‌ها گرفته شود اما با گسترش روز افزون ابزارهای ارتباط جمعی روابط بین جوانان بیشتر شده است و افراد شیاد، از این فضا برای پیشبرد امیال شیطانی خود استفاده کرده و با ترفندهای ناجوانمردانه دخترها را قربانی می‌کنند. آرزو دختری است که گرفتار چنین فردی شده است و ما بعد از بررسی سوال وی به ایشان گفتیم که چطور بتوانند پسر صادق را از فریب کار تشخیص دهند. وی می‌نویسد: «من حدودا نزدیک به یک سال پیش یک خواستگار که از طریق همکلاسی معرفی شد و مستقیما خودش خواستگاری کرد آشنا شدم، اوایل خیلی مشتاق بود ولی چون من وی را ندیده بودم در یک جلسه همدیگر رادیدیم و خانواده من را هم مطلع کردیم، این خواستگار اصرار داشت ما قبل از خواستگاری جلسات آشنایی زیادی داشته باشیم و بعد خواستگار رسمی صورت پذیرد که من خیلی مخالفت کردم . بعد از مدتی گفت باید در قرارهای‌مان در حد دست دادن و.. باهم‌ در ارتباط باشیم ولی من صد در صد مخالف بودم.
همیشه حرف از احساسات زیاد می‌زد که شرم وحیای من اجازه جواب وی را نمی‌داد. باهم مشاجره زیاد داشتیم تا همین چند وقت قبل که گفت من به خواستگاری نمی‌ایم و به عنوان دوست صمیمی کنارت هستم!
می‌خواهم بدانم کلا مردها در جلسه اشنایی از احساسات و مسایل جنسی حرف می‌زنند؟ من ضربه سنگینی خوردم چون اهل دوستی با پسر نبودم و به خاطر ازدواج با وی صحبت کردم ولی الان از لحاظ عاطفی ضربه خوردم و بخاطر حرفای این آقا شدیدا احساس گناه می‌کنم»
پاسخ کارشناس به این موضوع
تمامی نشانه‌هایی که بیان کردید بیانگر فریب و سو استفاده می‌باشد پسرانی که دوست دارند با دختری ازدواج کنند اولا تلاش می‌کنند خیلی سریع به خواستگاری اقدام کنند چون دوست ندارند کسی که عشق‌شان هست از دست‌شان برود. تصور کنید شما قصد دارید خانه ای بخرید و مشاور املاک شما را به خانه‌ای می‌برد که هم در وسع خرید شما هست و هم همه رویاهای شما را بر آورده می‌کند، ایا لحظه ای درنگ خواهید کرد؟ البته این مثال هست و شأنیت در ادواج بالاتر از این حرفاست. ثانیا خواستگاران واقعی دوست ندارند طرف مقابل را ناراحت کنند و ثالثا سعی می‌کنند به طور منطقی، انتخاب‌شان را بررسی کنند تا خدا نکرده مشکلی بعدا پیش نیاید. این افراد هیچ وقت وارد احساسات نمی‌شوند و دنبال دست گرفتن نیستند و...
اما پسری که قصد ازدواج ندارد از روز اول آشنایی قصد سو استفاده را در سر می‌پروراند پسرها به طور غریزی می‌دانند که نیاز یک دختر چیست! و با توجه به نیازهای وی قدم بر می‌دارند آنها در مرحله اول خود را کاملا انسان متشخص و خدا شناس نشان می‌دهند چون دین اسلام حق است و حتی اگر کسی دیندار هم نباشد از انسان حق پرست، فدا کار، شجاع و جوانمرد که همه‌شان از سفارشات اسلام است خوشش می‌اید لذا پسران با نقش بازی کردن در دل دختر جا می‌گیرند اما هنوز جای‌شان متزلزل می‌باشد بنا براین برای تثبیت جایگاه خود وارد فاز عاطفی می‌شوند همه انها می‌دانند که اگر بدون تثبیت جایگاه‌شان در دل دختر، در خواست ارتباط جنسی نمایند به شدت طرد خواهند شد لذا برای رسیدن به هدف شوم خود نقش عاشق دل سوخته را بازی می‌کنند که در نهایت دختر فکر می‌کند این همانی است که فکرش را می‌کرده و نیمه گمشده‌ای که می‌گفتند همین است و بس!
بعد از اینکه پسر فهمید دختر کامل به وی وابسته شده پا پس می‌کشد و به وی می‌گوید اگر به خواسته جنسی‌اش تن ندهد به این معنی هست که دوستش ندارد! پس باید دختر ثابت کند که دوستش دارد! در این مرحله که دختر اسیر در دست صیاد می‌باشد ناچار است که عشقش را ثابت کند لذا تن به خواسته وی می‌دهد و بعد از ان دنیا بر سرش خراب می‌شود و چشم باز می‌کند می‌بیند خودش هست و یک دنیا بد بختی... و ان موقع است که کار از کار گذشته! ناگفته نماند دختر خانم‌ها باز هم (حتی در صورت وابستگی) حاضر به ارتباط جنسی نمی‌شوند اما افراد شیاد نقشه را طوری می‌چینند که اینها در دام گرفتار شوند و از خود دفاعی نتوانند داشته باشند و تسلیم شوند.
لذا هر وقت دیدید پسری از در احساسات وارد شده و به جای حرف منطقی فقط از مسائل جنسی صحبت می‌کند بدانید او مرد زندگی نیست و قصدش چیز دیگری است.
موفق باشید
این مطلب را در انجمن دنبال کنید: شناخت پسران فریب کار

منابع:
1- جس فیست و دیگران، نظریه های شخصیت، ترجمه یحیی سید محمدی، انتشارات روان
2-سالاری فر محمد رضا، بهداشت روانی، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
3- مبانی ازدواج و تشکیل خانواده، مهری نژاد، سیدابوالقاسم، تهران، آوای نور، چاپ دوم، 1391
4- جوانان و انتخاب همسر، مظاهری، علی اکبر، قم، پارسایان، چاپ بیست و هفتم،
نشر اول: ولایت نت

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top