حدیث

مقاله

دوری را ه با عث مخالفت شد !

سوال

سلام

دانشجوی کارشناسی ارشد هستم . چند ماه گذشته از طریق یکی از دوستانم با خانمی از طریق اینترنت اشنا شدم من خودم ساکن مشهدم ولی اون خانم ساکن شهر دیگه هستن بعد در مورد ازدواج صحبت کردیم فقط برای ازدواج بود.

اول اون خانم به خانوادشون گفت که من میخام در مورد  ازدواج صحبت کنم و نگفتن از طریق نت در ارتباط هستیم و گفتن به خانوادشون واسطه معرفی کردن و واقعیتم همین بودبعد خانواده خانم مخالفت کردند و علت شون دوری راه بود  شرایط من اینطوری است 5 ماه از خدمتم را رفتم و الان دانشجوی کارشناسی ارشد هستم این خانم هم داشنجوی کارشناسی هست الان موندم چی کار کنم چون خودم بسیار ادم معتقد هستم و وهمچنین این خانم هم معتقد هستن از لحاظ ایمان و اعتقاد هم مشابه هم هستیم سوال من این است که چی کار کنم به رابطه مون  ادامه بدم یا نه ؟

پاسخ

سلام

ادامه دادن رابطه به این شکل به صلاح نیست چون روز به روز وابستگی شما به هم بیشتر میشه و اگه به هر دلیلی نتونین با هم ازدواج کنین برای فراموش کردن هم رنج زیادی رو باید متحل بشین.

لذا بهترین راه اینه که رابطت رو قطع کنی و بری خواستگاری. به هر حال تا وقتی شما اقدام نکردی و اونها هم شما رو از نزدیک ندیدن و بیشتر با هم آشنا نشدین طبیعیه که راحت رد کنن ولی اگه برین و بقیه خوبی های شما رو ببینن احتمال موافقشون بیشتر میشه. ممکنه باز هم جواب رد بدن که اصرار شما و فرستادن دوباره واسطه میتونه به قبول کردنشون کمک کنه.در مورد دوری راه هم بستگی به دختر داره. اگه این دوره براش غیر قابل تحمله این ازدواج ریسک داره مگر اینکه شرایط شما طوری بشه که بتونی بری نزدیک اونا زندگی کنی ولی اگه براش قابل تحمله مشکلی نداره و برای اینکه خونوادش هم راضی بشن میتونی بگی ما میتونیم بیشتر رفت و آمد کنیم و به هم سر بزنیم. بعلاوه تلفن و اینترنت هم که همیشه در دسترسه و ارتباطات رو راحت کرده.در مورد شرایطت هم که میتونی تا زمان اتمام تحصیل و سربازی صبر کنین و بعد عروسی کنین. تا اونموقع طرف هم درسش تموم میشه و بعد میتونین عروسی کنین.

 

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top