حدیث

مقاله

معاشقه با خواستگار قبل از ازدواج

سلام

من ۲۲ سالمه. حدود ۵ ماه پیش با یه آقای ۲۵ ساله آشنا شدم ایشونو به خانوادم معرفی کردم و اون آقا هم همینطور ولی نه بصورت رسمی یعنی جلسه ی خواستگاری نبود. اولش خانوادم مخالفتی نداشتن ولی بعدش من خودم از روی لجبازی گفتم این آقارو نمیخوام ولی بعد از اون دوباره اون آقا اومد و کلی اصرار کرد که بهم یه فرصت دیگه بده. منم چون علاقه داشتم بهشون این فرصتو دادم

ما از اون به بعد پنهانی با هم بودیم ینی خانواده ی من در جریان نبودن. تو این مدت علاقمون خیلی بهم بیشتر شد و خیلی بهم نزدیک تر شدیم. تا جایی که ۳-۴ بار باهم معاشقه داشتیم در حد خیلی کم (لب -سینه) ولی من به طرز خیلی بدی زده شدم  شاید برای این که اولین بارم بود شاید واسه عذاب وجدان و احساس گناه و کلا رابطمو قطع کردم ولی ایشون هنوز پیگیرن که چرا و چی شد و هنوز به من علاقه دارن. منم علاقه دارم ولی خب حتی فکر اینکه یکبار دیگه بهم نزدیک شه حالمو بد میکنه

من نمیدونم چیکار باید کنم با این حسا؟ یا به اون آقا که هر روز سر راه منن چی بگم؟ میتونیم دوباره با هم باشیم؟چیکار میتونم بکنم که اگه دوباره خواستیم با هم باشیم معاشقه تو ابطمون نباشه؟ یا اصلا بهتره رابطه تموم شه؟

پاسخ:

سلام

این طبیعیه که رابطه دختر و پسر همیشه یک جور و ثابت باقی نمی مونه و اساسا اگه اینطور بود اصلا رابطه دووم پیدا نمی کرد. هر چی از رابطه بگذره، قاعدتا این رابطه نزدیکتر میشه و روز به روز آدم رو بیشتر تو باتلاق فرو می بره.

این خیلی خوبه که شما همین اول به اشتباه بودن این کار پی بردین چون یقینا اگه چند بار دیگه تکرار بشه کم کم براتون عادی خواهد شد و حتی کار به جاهای باریکتر هم کشیده میشه و اصلا متوجه نخواهید شد مگر زمانی که سرتون به سنگ بخوره و چشماتون باز شه و ببینید چه اشتباهاتی رو مرتکب شدید که دیگه با هیچ چیزی جبران شدنی نیست.

لذا تحت هیچ شرایطی نباید رابطه به این شکل ادامه پیدا کنه و حتی اصل رابطه هم باید قطع بشه؛ چون تنها در همین صورته که می تونین از مشکلات احتمالی جلوگیری و احتمال ازدواج رو تقویت کنین.

برای همین شما ابتدا ببینید آیا ایشون مورد مناسبی برای ازدواج با شما هست یا نه. اگه نبود که خب باید همه چیز رو به طور کلی تموم کنین. اما اگه فکر می کنین میتونه مورد خوبی باشه، در این صورت باز هم رابطه رو قطع کنین؛ منتها به این صورت که بهش بگین ادامه دادن این رابطه به این شکل اصلا به صلاح نیست؛ چون اینده مشخصی نداره و معلوم نیست ما به هم برسیم و جز اینکه کوله بار گناهمون سنگین میشه کار دیگه ای نمی کنیم. بعد هم بهش بگید اگه واقعا قصد ایشون از این رابطه ازدواجه که بهتره این مسئله رو از طریق خونواده پیگیری کنه و اگر هم قصدی نداره که هیچ.

با این کار اگه قصد ایشون واقعا ازدواج باشه حتما پا پیش می ذاره؛ در حالی که اگه به همین شکل ادامه بدین، حتی اگه ایشون قصدی هم برای ازدواج داشته باشه بعد از مدتی پشیمون میشه؛ چون نه تنها انگیزه ای برای به دست آوردن شما نخواهد داشت، بلکه اعتمادش هم از شما سلب میشه و با خودش میگه دختری که به این راحتی تن به رابطه با من داد چطور می تونه قابل اعتماد باشه و بعدا به من خیانت نکنه و …

پیروز و سربلند

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top