حدیث

مقاله

مادرش بدون اینکه منو ببینه مخالفه!

سلام من دختری هستم ۲۷ ساله حدود ۳ ماه پیش با آقایی به قصد ازدواج آشنا شدم که اولین نفری بودن که واقعا به دلم نشستن و از نظر شخصیتی هم پسندیدم،ولی متاسفانه به دلیل یک نامزدی ناموفقی که ۴ سال پیش داشتن و به انتخاب خودشون بوده حالا مادرشون راضی نمیشن حتی منو رو ببینن،میگن خودم باید برات بگردم انتخاب کنم.میخواستم بدونم چجوری میشه با مادرشون صحبت کنن که راضی بشن حداقل یک بار منو ببینن بعد مخالفت کنن؟

پاسخ:

سلام

یکی از مواردی که باعث مخالفت بی چون چرای والدین میشه همین مسئله است که پسر یا حتی دختر بدون هیچ مشورت قبلی فردی رو انتخاب می کنن و بعد به خونواده میگن ما فلان دختر یا پسر رو می خوایم. در این شرایط پدر و مادر به دلیل های مختلف مخالفت می کنن که بیشترین دلیل اون، نادرست و احساسی دونستن انتخاب فرزندشونه. البته تا حدودی حق دارن؛ چون در غالب موارد چنین انتخاب هایی ناپخته و نسنجیده است؛ اما به هر حال برخورد منطقی از جانب والدین با چنین مواردی این نیست که بی چون و چرا طرف رو رد کنن. لذا اگه والدین ایشون در دسترس ما بودن ما بهشون می گفتیم درسته که پسر شما اشتباه کرده و در این که ممکنه انتخابش عاقلانه نباشه با شما موافقیم؛ ولی راهش این نیست که با این شیوه برخورد کنین و …؛ ولی چون اونها در دسترس ما نیستن کار سخت میشه.

لذا من فقط به نکته ای اشاره می کنم که از دست شما بر میاد. در این شرایط بهترین کار و کمکی که شما می تونین به پذیرش مادر ایشون بکنین اینه که رابطه رو قطع کنین و به طرف بگین وقتی مادر شما مخالفه ادامه دادن این رابطه بی فایده است؛ چون آینده مشخصی نداره و هر وقت تونست ایشون رو راضی کنه رسما اقدام کنن. این تنها کاریه که احتمال پذیریش مادر ایشون رو زیاد میکنه؛ چون در این صورت دیگه پیش خودش فکر نمی کنه که شما مخ پسرش رو زدی و داری خودت رو به اونها تحمیل می کنی و … . حتی در صورت ازدواج هم اگه با این شیوه ازدواج صورت بگیره دیگه از حرف و حدیث های بعدش که ممکنه بگن شما به زور وارد خونه ما شدی در امان خواهید موند و پاسخی برای گفتن دارین. بعلاوه اینکه وقتی شما رابطه رو قطع کنی انگیزه پسر برای به دست آوردن شما بیشتر میشه و نهایت تلاشش رو برای راضی کردن مادرش انجام میده؛ در حالی که وقتی با ایشون در ارتباط باشی و خیالت طرف از اینکه حالا حالا ها باهاش می مونی راحت باشه، خیلی تلاش جدی برای راضی کردن مادرش نخواهد کرد و نهایتا هم وقتی ببینه راضی نمیشه به راحتی پاپس می کشه.
راهی که خدمت شما عرض کردم فایده های زیاد دیگه ای هم داره که من دیگه فعلا به همین موارد اکتفا می کنم. مثلا فهمیدن قصد و نیت واقعی طرف و سنجش میزان علاقش به شما هم یکی دیگر از این فوائده. اگه خواهاش شما باشه برای رسیدن به شما نهایت تلاشش رو می کنه اما اگه غیر از این باشه خیر.

پیروز و سربلند

  • عنوان: مادرش بدون اینکه منو ببینه مخالفه!
  • تاریخ: 2016/05/04 16:21
  • تگ‌ها:
  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top