حدیث

مقاله

دیگه طاقت تنهایی رو ندارم

عرض سلام و خسته نباشید خدمت به شما و تشکر فراوان از سایت خوبتون

من ۲۱ سالمه و دانشجو هستم یک سال و نیمه احساس تنهایی در من به وجود اومده و ازش رنج میبرم به هر دری زدم کوچکترین فایده ای نداشت ضمن اینکه آدم مقیدی هستم و نمیخوام به هر قیمتی از شر تنهاییم خلاص بشم و تنها راهم ازدواجه خواستگارای زیادی دارم اما از هیچکدوم خوشم نیومده..راستش تحمل این وضعیت دیگه برام سرسام اوره تقریبا هر شب با گریه های شدید و تقریبا زجه زدن خوابم میبره حوصله ی هیچچچ کاری رو ندارم و  از هیچ کاری لذت نمیبرم دیگه نمیدونم چیکار کنم بهترین روزای عمرم داره با عذاب میگذره باید چیکار کنم چرا خدا برام کاری نمیکنه

پاسخ:

سلام

همانطور که خودتون اشاره کردین رفع کامل این نیاز تنها با ازدواج ممکنه و هر راه دیگه ای نه تنها مشکلی رو حل نمی کنه بلکه مشکلات زیادی رو هم ایجاد خواهد کرد.

با این حال کاری که شما باید در این شرایط انجام بدید اینه که اولا ببینید چرا نمی تونید از بین این همه خواستگار یکی رو انتخاب کنین. هر چند ممکنه علت اون مناسب نبودن خواستگارها باشه، اما این امکان هم وجود داره که شما ایده آل گرایانه به ازدواج نگاه می کنید و برای همینه که نمی تونید کسی رو انتخاب کنید. لذا حتما یک بار دیگه ملاک ها و معیارهای ازدواجتون رو بازنگری کنید و درستی و نادرستی اونها رو بسنجید.

در کنار این تا زمانی که شرایط ازدواجتون فراهم بشه به این نکات توجه کنید تا فشار تنهایی به حداقل برسه:

۱- ارتباط با خدا و اهل بیت علیهم السلام کمک خیلی زیادی به شما می کنه. هر چی شما به خدا و اهل بیت نزدیک تر بشی، کمتر احساس تنهایی خواهی کرد و فشار روحی شما کم خواهد شد.

۲- ارتباط خودتون رو با خانواده صمیمی تر کنید و سعی کنید رابطه گرمی با آنها برقرار کنید

۳- ارتباط با دوستان صمیمی می تونه بخشی از این تنهایی رو پر کنه. می تونین با هم برنامه تفریحی و ورزشی بچینین سایت هایی رو در هفته با اونها باشین.

۴- از تنها ماندن در منزل یا هر جای دیگه به شدت دوری کنین؛ چون این زمان بهترین فرصت برای فکر و خیال بافیه و باعث میشه احساس تنهایی شما چندین برابر بشه.

۵- اوقات فراغت خودتون رو به حداقل برسونین. این دیگه بستگی به برنامه زندگی شما داره. شرکت در کلاس های مختلف و مشغول شدن به کارها و هنرهای مختلف نقش موثری در مهار تنهایی تا زمان فراهم شدن شرایط ازدواج داره

امیدوارم با نکاتی که نقش مسکن داره فعلا بتونین با این مسئله کنار بیاین. از طرفی تمام سعی خودتون رو بکنین تا هر چه زودتر بتونین ازدواج کنین. اگه احساس کردین مانعی برای ازدواج شما وجود داره بفرمایید تا اگه راهکاری به ذهن ما رسید در خدمتتون باشیم تا انشاءالله هر چه زودتر مشکلتون حل بشه.

پیروز و سربلند

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top