حدیث

مقاله

فال زدم جدایی آمد!

با سلام من جدیدا با یه سایتی آشنا شدم که با حروف ابجد اسم خانم و آقا و مادرهایشان مشخص میکنند ستاره آنها جفت است یا نه. و تا آخر با هم زندگی میکنند یا نه؟ من برای خودم و نامزدم انجام دادم جفت نشد. از آنموقع خیلی قصه میخورم. مخصوصا که برای هر کس امتحان کردم درست دراومد و کلا گفتند که اینها کاملا راست است و ائمه اطهار آنها را تائید کردند.
حالا من چه کنم؟ آیا بهتر نیست قبل از عقد نامزدی را بهم بزنم؟؟؟؟؟؟؟
سلام
آنچه از دین و اهل بیت در مورد ازدواج رسیده از این قرار که ما اولا: برای خدا ازدواج می کنیم وثانیا :باید همکفو مناسب خودمون را پیدا کنیم و همچنین مساله دینداری از همه مهمتراست،مسایلی چون تحقیق برای رسیدن به شناخت کافی از همسرآینده لازم وضروری ست.
کلا در دین برای اموری مثل ازدواج علوم غریبه وغیره تجویز نشده که مثلا آیا ما مناسب هم هستیم یا خیر؟یا می تونیم درآینده با هم زندگی کنیم ؟دراین علوم همیشه جواب قطعی بدست نمیاد ، واین احتمال را هم بدهید که شایددر مورد بعدی هم ستارهاتون جفت نشد یا اگرم جفت شد موردی خوب نباشه ودر آخر مجبور بشید به ازدواجی تن بدید که باب دلتو نباشه. در اسلام برای راهنمایی مسلمانان برای هر کاری روش و دستوراتی وارد شده است،و اگر به دستوراتی که دین اسلام برای محقق شدن بک ازدواج ایده آل و سالم ،داده عمل کنیم ،دیگه جای هیچ نگرانی نیست حتی استخاره کردن هم لازم نیست.
دلیل شما برای بهم زدن نامزدی حروف ابجده که این محکمه پسند وعاقلانه نیست ،چون دراین جور موارد خطا هم وجود دارد و اعتبار علمی ندارند،چون شما عقد نکردید حق انتخاب دارید، یعنی با تحقیقات وشناخت کافی از نامزدتون اگر دیدید ملاکهای اصلی مدنظر شما را دارا هستن یا کفویت دارید پس دلیلی برای بهم زدن وجود نداره،مگر اینکه به این نتیجه برسید که مناسب هم نیستید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top