حدیث

مقاله

پشیمانی از عشق

سلام حدود هشت ماه که به دختری علاقه مند شدم که یک سال از من کوچکتره{من 18سالمه}چند وقت پیش میخواستم بهش بگم اما به دلایلی پشیمون شدم :الان میخوام دوباره اقدام کنم ولی خواستم نظر شما رو بدونم.
از طرفی هم چون همسایست و من کاملا من او رو میشناسم تفاهمات و تفاوت هایی با هم داریم توی خانواده ی من پدر و مادرم مذهبی ان که اونا نیستن اما بقیه ی خانوادم میشه گفت که زندگی خوبی داشتیم و توی مذهب هم متعادل بودیم که تقریبا شبیه اونا هستیم من از تیپ هایی که میزنه خوشم نمیاد و فکر میکنم بعدا که جلو رفتم حرفم رو گوش نکنه و همینطوری بمونه میدونم که متن خوبی ننوشتم اما شما به بزرگی خودتون ببخشید .عجله ای شد.
لطفا کمکم کنید و در مورد عواقب کارش بهم بگید که ایا کار خوبیه یا نه. این رو هم بدونید که هدف من از این کار ازدواجه و کاملا پاک و داداشمم میدونه
*پاسخ*
سلام
شما باید در ابتدا ملاک¬های اصلی و فرعی خود، برای زندگی آینده¬تان را مشخص کنید. یعنی باید تصمیم بگیرید که برای اینکه بتوانید در آینده¬ی نزدیک تشکیل خانواده دهید و بخشی از یک خانواده پایدار و متعادل باشید، باید با چه فردی و با چه خصوصیاتی ازدواج نمایید. اگر تیپ و ظاهر همسر آیندتان برای شما بسیار مهم است و حس می¬کنید که نمی¬توانید تحمل کنید که همسرتان چنین پوشش و ظاهری داشته باشد، طبیعتا باید منصرف شوید، اما اگر ترجیح می¬دهید که ظاهر ایشان اینگونه نباشد، یعنی ملاک فرعی شما این است که ایشان با چنین ظاهری در جامعه حاضر نشوند، اما اگر هم بشوند، برایتان قابل پذیرش است، و خصوصیات مثبت دیگر ایشان تاحدودی جبران کننده این نقص است، می¬توانید اقدام کنید و به سمت ازدواج پیش بروید.
اگر مطمئن هستید که ایشان تحت هیچ شرایطی پوشش خود را تغییر نمی¬دهد و اصرار بر چنین پوششی دارد، از شیوه¬ای که خدمتتان عرض شد پیروی نمایید. اما اگر احتمال می¬دهید که ایشان منطقی باشند و برای ازدواج حاضرند که تاحدودی از برخی از رفتارهایشان کوتاه بیایند، می¬توانید این موضوع را باواسطه با ایشان مطرح کنید و نظرشان را جویا شوید. سعی کنید پدر و مادر خود را نیز در جریان این علاقه قرار دهید و از طریق آن¬ها اقدام به سمت ازدواج و مقدمات آن پیش بروید. زیرا آن¬ها می¬توانند به شما کمک نمایند که به شناخت بهتری از آن دختر برسید و با دیدباز در این¬باره تصمیم بگیرید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top