حدیث

مقاله

بعد از مدتی مرا رها کرد

سلام. من 5 سال قبل با پسری آشنا شدم و اون خیلی از من خوشش اومده بود و همش توی فكر و دنبال من بود. بعد از 6ماه خواست بره سربازی از من خداحافظی كرد و خواست تا بمونم تا برگرده و با كسی نرم. وقتی برگشت رفت آژانس سر كار با ماشینی كه باباش بهش داده بود و همش به من اجبار می كرد كه كار پیدا كنه و پول جمع كنه میاد جلو الان مامانش نمیاد.بعد رفت با دامادش لوازم آرایشی باز كرد به صورت شریكی. اما یهو بمن گفت نیام مغازش كسی می بینه . همش می گفت نباید بفهمه و اخلاقش تغییر كرد . تا اینكه به زور از من جدا شد و همش می گفت تورو خیلی دو.ست دارم اما باید جدا شیم چون به هم نمی رسیم. جدا كه شدیم من برای اولین بار به دامادش زنگ زدم و خواستم بدونم شاید مشكلی از پشت هست كه من نمی دونم. اما دامادش با من خیلی بد برخورد كرد و گفت جدا شم و زنگ نزنم. من هم دیگه زنگ نزدمو تا چند هفته بعد خودش بمن زنگ زد و دلش واسم تنگ شده و اگه راضی هست فقط دوست بمونیم با هم باشیم و فكر ازدواجو بیرون كنیم. منم كه همیشه و همه جا منت كش آقا بودم و خودش هم می دونه اگه روی سرم هم بشینه لال می شم قبول كردم. الان باز یك سال دیگه هم گذشت یك هفته قبل بهش گفتم شاید اصلا خون هامون به هم نخوره میای یه آزمایش بدیم؟ گفت: لزومی نداره من كه گفتم فقط دوست. اون برخوردش با م ن مثل دوست نبود خیلی گرم تر بود و بیشتر هوامو داشت. الان هم به زور گفته ج نمی دم و باید جدا شیم. دارم دیوانه می شم چون توی این 5 سال واقعا دوستش دارم. می گه الان دامادم به مامانمو و خواهرم گفته می دونم اگه هم بگم تورو به من نمی دم . برو انشااله شوهر خوب پیدا كنی و خوشبخت شی. بهش می گم پس تو چی ؟ می گه من فعلا تنهام تا یه زن خوب پیدا كنم. دارم دیوانه می شم. حرفشو یهو بعد از رفتن سر كار و رسیدن سن ازدواج و مهیا شدن همه چی برگردوند. چه كار كنم؟ ترو خدا كمك كنید. خواهش می كنم
جواب :
سلام
دوستی با جنس مخالف به قصد ازدواج نه شرعاً درسته و نه علم روان شناسی اون رو تأیید می کنه ، حالا دوستی با جنس مخالف بدون قصد ازدواج خیلی بدتره . از اول اشتباه کردید که دوست شدید اما نباید با یه اشتباه بزرگتر کار رو خراب تر می کردید چون نمی شه یه اشتباه رو با یه اشتباه بزرگتر جبران کرد .
شاید اون پسر مثل اکثر پسرا از اول قصد ازدواج نداشته و چون نمی تونسته ازدواج کنه دنبال یه اسباب بازی می گشته و شما این نقش رو براش بازی کردید ، وقتی پسری می گه قصد ازدواج دارم تا زمانی که به صورت رسمی به خواستگاری دختر نیاد نمی شه مطمئن شد که واقعاً حرفش راست بوده لذا روی هیچ کدوم از حرفاش نمی شه حساب کرد . شایدم قصد ازدواج داشته اما هم زمان با شما با چند تا دختر دیگه دوست بوده تا یه دختری رو برای همسری انتخاب کنه و الآن یه دختر رو انتخاب کرده و دیگه کاری با شما نداره .
شایدم در این شغل جدید (فروش لوازم آرایشی) زیاد با دخترای رنگارنگ سر و کار داشته و یه دختر بهتر از شما پیدا کرده یا شاید هنوز کسی رو انتخاب نکرده اما چون طیف وسیعی از دخترا رو دیده ، به این نتیجه رسیده که شما مورد دلچسبی نیستید ممکنه تنوع طلب شده باشه و دیگه حسی نسبت به شما نداشته باشه و با شما بودن براش لذتی نداشته باشه .
با توجه به این که شما گفتی « همیشه و همه جا منت كش آقا بودم و خودش هم می دونه اگه روی سرم هم بشینه لال می شم »، همین ممکنه باعث عقب نشینی پسر بشه و حس کنه که شما طالب شدی و او مطلوب ، معمولاً پسرا می گن دختری که راحت دوست می شه به درد زندگی نمی خوره و قابل اعتماد نیس و اگه یه دختری حاضر بشه بدون قصد ازدواج با یه پسری دوست بشه ، به چشم یه دختر بی بند و بار به او نگاه می کنن .
این که شما بر حفظ رابطه ولو بدون قصد ازدواج اصرار دارید می تونه این حس رو ایجاد کنه که این دختره یه ریگی به کفشش داره ، این که پسره یه بار گفته « فقط دوست بمونیم با هم باشیم و فكر ازدواجو بیرون كنیم » شاید می خواسته شما رو امتحان کنه که متأسفانه شما در این امتحان مردود شدید .
اما در هر صورت هر چقدر این حالت ادامه پیدا کنه به ضرر شماست ، برای این که خیالتون راحت باشه و بیش از این گناه نکنید ، هر چه زودتر تکلیفتون رو روشن کنید :
در مرحله اول عقب نشینی کنید ، یه مدت تماس نگیرید و پیام ندید ببینید اصلاً سراغی از شما می گیره یا نه ، اگه خبری نشد و اصلاً تماسی نگرفت معلوم می شه پسر تمایلی به ادامه نداره و این هشداریه برای شما که زودتر رابطه رو به طور کامل قطع کنی و پسر رو فراموش کنی و تکلیف شما روشن می شه .
در مرحله دوم اگه تلفن زد یا پیام داد بگید من اعتقادی به ادامه این رابطه به این شکل ندارم ، یا ازدواج یا قطع رابطه . یا اون پسر خونوادش رو راضی کنه و بیان خواستگاری ، یا ارتباطتون رو با او قطع کنید و دیگه به او فکر نکنید شما نباید به این دوستی ادامه بدید و فرصت های ازدواج رو از دست بدید ، البته چون رابطه طولانی شده و دلبستگی زیادی پیدا کرده اید ، جدا شدن سخته اما چاره ای ندارید . وقتی رابطش رو کم کرده و برای ازدواج با شما تلاش نمی کنه و اصرار بر جدایی داره ، شما خودتون رو سبک نکنید و خودتون رو به خاطر او اذیت نکنید:
خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد *** خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید .

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top