حدیث

مقاله

بعد از خیانت پشیمان شده

بنده دختری 25 ساله هستم که در سال 88 با پسری آشنا شده و بعد از یکسال با هم عقدکردیم . اما به دلیل رفتارهای نادرستی که از همسرم سر زد این ازدواج در سال 91 منجر به طلاق شد (ایشان طی دوران عقد با شخص دیگری ارتباط پنهانی برقرار کرده بودند و این ارتباط منجر به متولد شدن یک بچه نیز شد) البته این نکته را عرض کنم که ما عقد کرده هم بودیم و زندگی مشترکی را با هم آغاز نکردیم . دست بر قضا و با گذشت 4 سال که از همسرم هیچ اطلاعی نداشتم ، خودشان چند روز پیش از من خواستند که همدیگر را ببینیم . بنده هم قبول کردم و حضورا با هم صحبت کردیم الان بعد از گذشت 4 سال و ابراز پشیمانی از من می خواهند که دوباره با هم ازدواج کنیم . از صحبت هایی که کردند مشخص بود که خیلی پشیمان هستند و می خواهند اشتباهات گذشته را جبران کنند . به نظر شما من چه کار کنم چه جوابی به ایشان بدهم؟
پاسخ
سلام
اینکه ایشون چقدر با شما تناسب فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری داره در تصمیم گیری شما میتونه موثر باشه؛ چون اگه این تناسب ها نباشه و بخوای دوباره باهاش ازدواج کنی، با مشکلاتی مواجه خواهید شد. لذا اولین کاری که شما باید انجام بدی اینه که این موارد رو در نظر بگیری.
از طرفی باید در مورد حال فعلی ایشون بیشتر تحقیق کنی و ببینی آیا اصلا با گذشتش فرق کرده یا نه؟ اینکه قبلا در حین عقد با کس دیگری رابطه داشته شاید به این خاطره که ایشون چندان به این مسائل پایبند نیست و از برقراری ارتباط با کسی باکی نداره. لذا این رو باید بیشتر بررسی کنی ببینی آیا اولا ایشون آدم هرزه ایه و هر آن، ممکنه با کسی رابطه برقرار کنه و ثانیا آیا از کار گذشتش پشیمونه و توبه کرده و ... . شما به خاطر اینکه ایشون رابطه داشته ازش جدا شدی و اگه دقت نکنی ممکنه دوباره خودتو تو همون مشکل بندازی.
لذا باید به این اطمینان برسی که ایشون دیگه اهل رابطه نباشه و اون بچه ای که میگید، چی شد و آیا تاثیری در زندگی شما نداره و یا اون زنی که باهاش رابطه برقرار کرده چی شده و کار به کجا کشیده؟ چون باید مطمئن بشی که کار اونها به ازدواج منجر شده یا نه؟ و خلاصه اینکه اون زن و بچه نباید در زندگی ایشون اثری داشته باشه و خودش هم ادم هرزه ای نباشه و پشیمون شده تا بتونی دوباره باهاش ازدواج کنی.
این موارد رو میتونی اولا با تحقیق و ثانیا با فرصتی که بهش میدی بفهمی. به این صورت که بهش بگی دوباره رسما بیاد خواستگاری و مدتی رو با هم نامزد باشین و اگه تونست خودش رو تو این مدت ثابت کنه، شما حاضری باهاش ازدواج کنی.
بعلاوه اینکه شما باید این رو هم در نظر داشته باشی که ازدواج ناموفق شما در کارنامه شما ثبت شده و الان شما رو به عنوان یک مطلقه میشناسن و این ممکنه ازدواج مجدد شما رو با مشکل مواجه کنه و در هر صورت مجبور باشی برای ازدواج، از خیر بعضی ملاک هات بگذری. لذا خیلی هم نیاز به سخت گیری نیست و اگه همین مواردی که گفتم رو در نظر بگیری، میتونی به ازدواج با ایشون امیدوار باشی.
پیروز و سربلند

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top