حدیث

مقاله

دل نامزدم پیش کس دیگری است

بنده چند ماهی هست که نامزد کردم. ماجرا از آنجایی شروع شد که خانواده گیر می‌دادند بنده زن بگیرم. آنقدر گفتند تا من هم راضی شدم. زن داداشم برای من دختری انتخاب کرد، من هم او را دیدم و قبول کردم که با ایشان صحبت کنم.
وقتی خانواده‌ها در جریان بودند، پدر نامزدم از خانواده ما تحقیق کردند و بنده را به عنوان دامادشان قبول کردند. بعد از آن در اولین گفتگو با نامزدم که در خانه خودشان در حضور خانواده بود، 2 ساعت تمام در اتاق دختر خانم حرف زدیم و من تمام حرفهایم این بود که آیا تو دلت پیش کسی دیگری هست یا نه؟ [چون می‌دانستم در این زمانه تعداد قابل توجه‌ای از دخترها دلشان جایی گیر است. البته قصد توهین به دخترخانمهای محترم را ندارم]
همان شب شماره ایشان را هم گرفتم تا بیشتر با هم آشنا شویم، تمام حرف بنده همین بود که تو را به خدا اگر دلت جایی گیر است الان بگو، قسم خورد که من نه با کسی دوست هستم نه عاشق کسی هستم. تنها این را گفت؛ من کمی حسّاسم، گفتم عیبی ندارد. من با همه چیز شما می‌سازم.

تا 1 ماه پیش، مدام دعوا می‌کردیم و من هم علتش را نمی‌دانستم. با خود می‌گفتم؛ خُب شاید چون سنش کم است، بخاطر همین اینگونه رفتار می‌کند. البته من با روی خوش رفتار می‌کردم؛ هر بهانه‌ای می‌گرفت، سعی می‌کردم رفع کنم. می‌گفت؛ گوشی می‌خواهم، برایش خریدم. تبلت می‌خواست، برایش خریدم و ... .
خلاصه بهانه‌ای برایش نمی‌گذاشتم، تا اینکه بعد از عیدبه من گفت؛ من یکی را دوست داشتم و دارم و همیشه به او فکر می‌کنم... .

از آن روز به بعد دنیا برایم جهنم شد... منی که همیشه فکر می‌کردم زنم مرا دوست دارد و به امید اینکه زنم عاشقم می‌شود و ...
الان هیچ حسی به زندگی ندارم و کاملا منکر خدا شدم.

پاسخ سوال:

اینکه شما در ابتدا تصمیم به ازدواج گرفتید و به حرف خانواده عمل کردید، اصل این مسأله درست و کار خوبی انجام دادید. امّا در مورد پیدا کردن فرد مناسب و کسی که باعث شود شما بتوانید در زندگی زناشویی به او تکیه کنید، نیازمند دقت و توجّه بیشتری است.

در مورد رفتار نامزدتان چند فرض امکان دارد وجود داشته باشد و شما باید بیشتر توجّه داشته باشید؛

1. اینکه به شما گفته به کسی علاقه مند است و ... ممکن است، واقعا اینگونه نباشد یعنی به کسی علاقه‌ای ندارد ولی با این رفتار یا می‌خواهد توجه شمارا به خودش جلب کند[با توجه به اینکه شما گفتید گاهی رفتارهایش بچه گانه است و همچنین حساس نیز هستند] یا از دست شما ناراحت است [شاید رفتارهایی که از شما سر زده و شما از آن غافل هستید موجب شده از شما سرد شود و چنین رفتاری از او سر بزند.] و در واقع ته دلش هنوز به شما علاقه مند است ولی رفتار شما باعث ناراحتی او شده و چنین حرفی را زده است.

2. امکان هم دارد که واقعا به کسی علاقه مند باشد ولی چرا بعداز گذشت 1 یا دو ماه از نامزدیتان چنین حرفی را زده است و چرا قبلا از این، به شما نگفته است می‌توان گفت؛ چه بسا علتش این باشد که قبلا تصور می‌کرد که می‌تواند فرد مورد علاقه‌اش را فراموش کند و به مرور زمان به شما علاقه مند شود و ...

به هر حال قبل از هر چیز باید شما دقت و توجّه بیشتر داشته باشید و سعی کنید با آرامش و به دور از هر گونه تنش با نامزدتان گفتگو کنید و سعی کنید متوجه شوید که علت این مسأله‌ای که بوجود آمده چه می‌باشد تا بتوانید یک تصمیم درستی برای زندگی خود داشته باشید؛ زیرا هنوز مشخص نیست که فرض اول واقعیت دارد یا فرض دوم.

اگر فرض اول درست باشد، سعی کنید با برطرف کردن نقاط ضعف، روابط بین خودتان را بهتر کنید ولی اگر فرض دوم ثابت باشد، جدا شدن از نامزدتان چیزی از شما کم نمی‌شود بلکه به تجربه شما افزوده می‌شود تا بتوانید با شناخت بیشتر و بهتر فرد مناسب خودتان را انتخاب کنید.

نکته آخر اینکه هر انسانی در زندگی خود دچار مشکل می‌شود و باید با تجربه و دانش و همچنین توکل برخدا سعی کند مهارت مواجه شدن با مشکل را پیدا کند تا بتواند موانع زندگی خود را از میان بردارد.

موفقیت این است که شما بتوانید مهارت مواجه شدن با مشکل را پیدا کنید و بر آن فائق آیید؛ نه اینکه در زندگی هیچ مشکلی ایجاد نشود و احساس کنید که چقدر در زندگی موفق هستید؛ بلکه مهارت مواجه شدن با مشکل و فائق آمدن بر آن می‌تواند موفقیت حساب شود.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top