حدیث

مقاله

دخترها هم اگر شغل نداشته باشند تو خونه می مانند!

سوال

دوسال پیش با پسری برای ازدواج آشنا شدم درمورد همه مسائل باهم کنار اومدیم و همدیگه رو قبول کردیم ولی  خانواده پسره دختر شاغل و موقعیت اجتماعی دار می خواستن ولی  واسه خود پسره شاغل  بودن وموقعیت اجتماعی ام مهم نبود باهم تصمیم گرفتیم که صبر کنیم من درسم تموم شه سرکار برم و شرایطم جور شه ولی الان دو ساله  که هنوز کاری ندارم  بهش میگم الان سر کار نمیرم بالاخره که پیدا میکنم میرم اون الان میگه من توان مالی ازدواج و بعدش رو ندارم میخام که حتما سرکار بری و باهم بتونیم یه زندگی رو بگذرونیم وگرنه با این وضعیت به جایی نمیرسیم تا کی باید با رنج زندگی کنیم ولی من خودم آدم کم توقعی هستم اصلا ازش توقعی ندارم که حتما اول زندگی تو رفاه کامل باشم اون قبول نداره لطفا را ه درست و منطقی رو به ما راهنمایی کنید ؟

پاسخ

برقراری ارتباط از اول کار درستی نبود و شما نباید به این رابطه ادامه میدادی. همون اول که ایشون با مخالفت خانوداش روبرو شده بود بهتر بود بهش میگفتی اگه میتونی راضیشون کنی که رسما بیاین وگرنه بهتره تمومش کنیم.

اینکه مرد برای زن شرط بذاره که اول باید بری سر کار بعد من بیام خواستگاری مناسب نیست و اینکه دختر برای جلب خواستگار به این کار تن بده به نوعی جای طالب و مطلوب عوض میشه و ظاهرا به جای اینکه دختر برای ازدواج ناز کنه پسر ناز میکنه و این با طبیعت زن سازگار نیست. بعلاوه اینکه تهیه خرج و مخارج زندگی به عهده مرده و زن هیچ وظیفه ای در این جهت نداره و اگه زنی به هر دلیلی  میره سر کار از باب وظیفه نیست بلکه میخواد کمک خرج زندگی باشه و این تا زمانی درسته که شغل زن با مسئولیت اون تو خونه تداخل نکنه و در صورت تداخل به صلاح نیست که زن بره سر کار. لذا شما باید طوری صحبت کنی که ایشون بفهمه این توقع نابجاست و زن خودش وظایف و مسئولیت هایی تو خونه داره که باید به اونها برسه.

لذا بهتره رابطت رو باهاش قطع کنی و بهش بگی من شرایطم همینه و فعلا هم شاغل نیستم و در آینده هم معلوم نیست برم سر کار یا نه و اگه شما رو میخواد باید همینجوری که هستی قبول کنه. البته میتونی همزمان که اونا اقدام میکنن شما هم پیگیر کار باشی و این رو بهش بگی.

 

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top