حدیث

مقاله

تفاوت سنی نه سال مناسب ازدواج هست؟

سلام.خسته نباشید. دختری 20 ساله هستم و خواستگاران متعددی داشتم که اکثرا به خاطر ظاهر یاوضعیت شغلی و ... پاسخم منفی بوده. جدیدا فردی تقریبا 29 ساله به خواستگاری آمده که لیسانس روابط عمومی داشته و شاغل .کارمند. است . با توجه به تفاوت سنی زیاد نمیدانم چه تصمیمی بگیرم.درواقع فقط یک جلسه از خواستگاری انجام شده و نمیدانیم برای برگزاری جلسه دوم موافقت کنیم یا نه . از طرفی چهره اخلاق ایمان و خانواده ی این فرد کاملا مطابق معیارهای من است ونگرانم که اگر مخالفت کنیم دیگه چنین شرایطی برام پیش نیاد. .مشکل دیگرم اینه که چشمام ضعیفه و عینکی هستم اما اکثرا عینک نمیزنم چون اصلا علاقه ای ندارم.این آقا فکر کنم دل خوشی از عینک نداشتند و با اینکه جلسه ی اول اشاره کردم که عینکی هستم چیزی نگفتند.در حضور ایشون عینک نزده بودم.خیلی نگرانم که بعدا با عینک یا ضعیف بودن چشمام مشکل داشته باشند. لطفا راهنماییم کنید که باید چه تصمیمی بگیرم.برای اختلاف سنی و مسئله ی عینک جواب منفی بدیم یا نیاز هست که جلسه ی دوم هم برگزارشه؟
پاسخ
سلام/ از اعتماد شما به خانواده برتر متشکریم
اختلاف سنی نه سال به خودی خود مشکل ساز نیست؛ مگر اینکه این مقدار اختلاف، اولا؛ منجر به اختلاف زیاد درک، فهم و علم مربوط به مهارتهای زندگی بشود. دوم اینکه؛ طرفین در زمینه افکار، رفتار، علایق و سلایق، حساسیتها، تمایلات و خواستها تفاوت زیادی داشته باشند. سوم؛ مرد نتواند از نظر جنسی زن را ارضا کند. چهارم؛ خانواده دختر و پسر، طرف مقابل را نپذیرند.
پس اگر این اختلاف سنی منجر به اختلافاتی که در بالا ذکر شد نشود، مشکل ساز نیست. ملاکهایی که در انتخاب همسر لازم و ضروری است این است که طرفین تناسب اخلاقی، فکری، اعتقادی، رفتاری، فرهنگی و خانوادگی داشته باشند. البته اختلاف کم در این زمینه‌ها معمولا مشکل ساز نیست.
در مورد استفاده از عینک هم عرض کنم شما قصاص قبل از جنایت می کنید و از طرف خودتون قضاوت می کنید بهتره در جلسه خواستگاری عینک تون را بزنید در اون صورت اگر وی شما را نپسندد پی گیر خواستگاری نمی شود و الا ادامه خواهد داد لذا از این مسئله نگران نباشید. لذا حتما اجازه دهید خواستگاری ادامه پیدا کند.
موفق باشید

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top