مقاله

بعد از عقد فهمیدم همسرم قبلا رابطه داشته

من پسری هستم سی و دو ساله و درخانواده مذهبی بزرگ شدم، تصمیم به ازدواج گرفتم لذا ازطریق یکی ازسایت‌های همسریابی اقدام به پیداکردن موردمناسب کردم.
دراین سایت، فقط دنبال دختران چادری و مذهبی بودم، باخانمی درظاهر بسیارمذهبی آشناشدم، بعد از جلسه دوم به دلم نشست. جلسه سوم به من گفت؛ قبلا ازدواج کرده و در زمان عقد طلاق گرفته، ولی رابطه جنسی بینشان نبوده است. من باکلی کلنجار رفتن باخودم، با این موضوع کنار آمدم. به هرحال باخانواده‌ام به خواستگاری او رفتیم. خانواده‌ام نیز از او راضی بودند؛ چون به ظاهر بسیار دخترمذهبی و با حیایی نشان می‌داد. ما دو ماه صیغه کردیم و بعد از آن عقدکردیم. 

درزمان صیغه متوجه شدم که او گاهی اوقات، به من دروغ می‌گوید، ولی با خودم گفتم چیز مهمی نیست؛ از یک طرف دلبستگی به او و ازطرفی ذوق وشوق خانواده‌ام و دختر، مانع این شد که در زمان صیغه به هم بزنم، با وجود اینکه به شدت به او شک کرده بودم. 

امّا بعد از عقد اتفاقاتی افتاد، که به علت این‌که ممکن است، شناسایی شوم ازگفتن آن معذورم. ولی تحت فشار این اتفاق، همسرم مجبور به اعتراف شد؛ که بعد طلاقش به مدت دوسال تبدیل شده بود به یک آدم بد و با پسرهای زیادی دراینترنت چت کرده بود؛ با برخی ازآن‌ها(به گفته خودش هفت نفر) رابطه حضوری داشته که مقداری هم به رابطه فیزیکی تبدیل شده بود و بدتر از آن، با یکی از همکارانش برای مدتی رابطه جنسی داشته، می‌گوید؛ همه‌اش باقصدازدواج بوده ولی برای من خیلی قابل قبول نیست.

الان، دو ماه از زمان فهمیدنم نمی‌گذرد، ماه اول که کاملا ذهنم قفل شده بود، ولی درحال حاضر بهتر شدم و می‌توانم کارکنم، امّا برای من خیلی سخت است که با او ادامه بدهم. خودش می‌گوید؛ توبه کرده است و می‌خواهد درست زندگی کند، ولی این‌قدر به من دروغ گفته که باورش برای من کمی سخت است. نمی‌گویم من خودم گناه نکردم، چرا من قبلا فیلم‌های پورنو نگاه می‌کردم و خودارضایی نیز درکنار آن گاهی داشتم.
ناگفته نماند سه جلسه هم پیش مشاور رفتیم، ولی باز هم نمی‌توانم باخودم کنار بیایم. او می‌گوید؛ خیلی مرا دوست دارد و نمی‌تواند دوری مرا تحمل کند، ولی من نمی‌دانم چکارکنم؟

پاسخ سوال:
در مطالبی که بیان شد چند نکته وجود دارد که یک یک آن‌ها مورد بررسی قرار داده می‌شود.
در ابتدا؛ کسانی که به دنبال فردمناسب در سایت‌های همسریابی هستند باید توجه داشته باشند که سایت‌های همسریابی می‌تواند به عنوان یک امکان در جهت شناخت فردمناسب، مفید باشند، منتها لازم است که افراد در این زمینه احتیاط کنند تا مورد سوءاستفاده دیگران قرار نگیرند، لذا افراد باید از این محیط فقط به اندازه آشنایی اوّلیّه استفاده کنند و آشنایی و ارتباط بیشتر را به خواستگاری  و بعد از آن موکول کنند.

در مورد دروغ‌گویی طرف مقابلتان باید عرض کنم که؛ در صورتی مانع ازدواج است وایجاد مشکل در زندگی مشترک می‌کند که فرد عادت و رویه‌اش دروغ‌گویی باشد، به طوری که در این زمینه به هیچ وجه قابل اعتماد نیست، امّا اگر به این حد نباشد، گرچه این کارش اشتباه و حرام است، امّا مانع ازدواج و تشکیل زندگی نیست، مگر اینکه این مقدار نیز برای شما قابل تحمل نباشد. 
البته اگر اولا؛ ایشان از نظر ایمان و تقیدات دینی ضعیف نباشند و دوم اینکه؛ برای دروغ‌گویی‌شان دلیل داشته باشند و سوم اینکه؛ از دروغ گفتن خود، اظهار ناراحتی و پشیمانی کنند، می‌شود گفت؛ عادت به دروغ‌گویی ندارند.

در مورد روابطی که ایشان در گذشته با دیگران داشته است باید گفت؛ اگر از خطاهای گذشته پشیمان و توبه کرده است و این اطمینان برای شما هم به وجود آمده که ایشان از خطاهای گذشته‌ عبرت گرفته‌اند، می‌توانید ایشان را برای زندگی مشترک انتخاب کنید، زیرا هرفردی ممکن است در زندگی دچار اشتباه شود و بعد پشیمان و توبه کند. همچنانکه شما نیز در زندگی، دچار اشتباهاتی شده‌اید که باید توبه کنید. امّا برای اینکه از ایشان اطمینان حاصل کنید، می‌توانید فرصتی برای ایشان قرار دهید تا مطمئن شوید که نسبت به گذشته خود پشیمان و توبه کرده‌اند یا خیر. البته همین که ایشان، گذشته خودشان رابازگو کرده‌اند، تاحدودی دلیل بر همین پشیمانی است و گرنه اگر دختر هرزه‌ای بودند، هیچ وقت این مسأله را برای شما بیان نمی‌کردند.

ولی برای اینکه در آینده مشکل و سوءتفاهمی ایجاد نشود، از ایشان بخواهید که شفاف عمل کنند و چیزی را از همدیگر پنهان نکنید. البته اگر هم قصد ادامه زندگی با ایشان را داشته‌اید، باید ایشان را همانطوری که هست، بپذیرید و اگر هم در آینده حرف و حدیثی مابینتان ایجاد شد، این موارد را بازگو و سرکوفت نکنید، زیرا مشکلات را بیشتر می‌کند.

امّا برای فراموش کردن خیانت همسر از این راهکارها می‌توانید استفاده کنید؛
اول‌اینکه؛ برای فراموش کردن کار اشتباه طرف مقابلتان، او را ببخشید؛ یعنی توجه کنید که او هم مثل انسان‌های دیگر امکان خطا کردن را داشته است و بزرگواری حکم می‌کند که بخشیده شود.  
دوم‌اینکه؛  به این فکر کنید که اگر شما خطا می‌کردید، انتظار داشتید او شما را ببخشد. 
سوم‌اینکه؛ با خدا معامله کنید؛ یعنی ببخشید تا خدا از شما بگذرد، چون قرآن‌کریم می‌فرماید؛ «وَلْیَعْفُوا وَلْیَصْفَحُوا أَلَا تُحِبُّونَ أَن یَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ. دیگران را ببخشید و به آن‌ها محبت و احسان کنید، مگر دوست ندارید که خدا هم خطاهای شما را ببخشاید؟»[سوره نور، آیه22]
چهارم؛ اگر نتوانستید ببخشید همسر را به عنوان یک آدم عیب‌دار قبول کنید. 
پنجم؛ در مورد اینکه نتوانستید کار اشتباهش را فراموش کنید با طرف مقابلتان صحبت کنید، شاید با همدردی او آرام شوید.

امّا با همه این مطالب، در نهایت این مسأله به خود شما بستگی دارد که آیا می‌توانید با این قضیه در طول زندگی کنار بیایید یا خیر.

 • دیدگاه‌ها

7 دیدگاه‌ها

 1. تصویر اشکان
  اشکاندسامبر 08, 2015 17:19 ب.ظ

  پزشکی قانونی هم رابطه از واژن وهم رابطه مقعدی رو مشخص میکنه ،دختران امروزی متاسفانه با هر حیله از آرایش شدیدکه زشتی صورتشون روباهاش میپوشونند و پروتزهایی موقتی که هرچندماهی بایدتمدیدشان کننداستفاده می کنند تا برای خودشان شوهرپیداکنند،دروغ که سهله برایشان ،بعداز ازدواج هم شوهرگول خورده بایدهزینه پروتزهای موقتشان رابدهدوبدترازهمه اینکه وقتی بچه دارشوند مرد بدبخت ، نوزادی دماغ پهن و زشت وچاق تحویل می گیرد که بایدهزینه زشتی بچه اش راهم متقبل شود وهزینه عمل زیبایی،پروتز و...فرزندش علاوه بر هزینه های زنش که با حیله برای خود شوهر جور نموده

 2. تصویر مهدی
  مهدیدسامبر 08, 2015 17:19 ب.ظ

  س پسر جان طلاقش بده بره دختر که با هفت نفر واسه ازدواج نمی خوابه هزار تا غلط کرده بعد توبه کرده من اصلا تحمل نمیکنم زنم قبلا رابطه داشته اکثر دختر چادری نجیب گران تا کسی بهش شک نکنه

 3. تصویر ارمیتا
  ارمیتا دسامبر 08, 2015 17:19 ب.ظ

  سلام . من این نظر رو در پاسخ به حرف شما گزاشتم گرچه یکسال از نظر شما گذشته منتها به عنوان یک دخترخانم چادری باید به توهین و تهمت شما پاسخ محترمانه بدم. برادرعزیز تاحالا با چنتا دختر چادری ارتباط داشتید و حرف زدید که میگید اکثر دخترای چادری نجیب گران تا کسی بهشون شک نکنه؟! جناب این حرف شما واقعا باعث دلشکستگی بنده شد هیچکس حق نداره بقیه رو قضاوت کنه چه برسه به اینکه بخوای بادیدن یکی دو تا نمونه به بقیه اون افراد هم تهمت بزنه لطفا این حرفهارو پشت سر دخترای چادری نزنین من نمیگم ما چادری ها عالی هستیم نه اصلا اما اینطور که شمام میگین نیستیم که نجیب گرا باشیم و واسه ظاهرسازی چادر سر کنیم این چادر امانت حضرت فاطمه است دست ما لطفا خشک و تر رو باهم نسوزونین و از کلمه ی اکثر دخترای چادری نجیب گران استفاده نکنین شمارو به خداوند قاضی که جایگاه حق نشسته میسپارم...

 4. تصویر مهمان
  مهماندسامبر 08, 2015 17:19 ب.ظ

  برای توجیه کردن چادریها لطفآ التماس نکنید. چادریهامعروفندبه زیرچادری!!!

 5. تصویر حسین
  حسیندسامبر 08, 2015 17:19 ب.ظ

  متاسفانه مسائل مربوط به چادر و حجاب کامل امروز برای کاسبی تن فروش ها نیز جا افتاده است بنحوي که ابتدا باحجاب کامل خود را یک زن خوب و نجیب ودست نخورده نشان می دهند و مشتری های خاص و عام را بیشتر جلب خود میکنند و در ازای پاکی قلابی خود بهتر تیغ میزنند و گیر گشت ارشاد هم نمی افتند ودر محیط کار و زندگی هم کسی را به شک نمی اندازند،،،خودشان که به چادر شان لباس کار می گویند و حجاب کامل شان ریایی عظیم است

 6. تصویر Richardjigue
  Richardjigueدسامبر 08, 2015 17:19 ب.ظ

  سلام ، این پیغام از طرف سایت کُشِن براتون ارسال شده و قصد داریم یک ابزار حرفه ای برای توصیف محصولاتتون در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها معرفی کنیم. کُشِن یه انیمیشن 60 ثانیه ای که خدمت یا کالای شما رو برای مشتری توصیف میکنه ، ویژگی ها و مزیتش رو نام میبره ، نحوه ی استفاده رو توضیح میده و ازش دعوت میکنه تا مشتری برند شما بشه. قیمت هر کُشِن بین 100 الی 400 هزار تومانه که البته میتونی در چهارشنبه بازار کشن 50% تخفیف هم بگیری. تیم حرفه ای کُشِن از طراحی سناریو انیمیشن تا گویندگی و طراحی گرافیکی رو به عهده داره. برای دیدن ویدئو معرفی کُشِن و نمونه کارهامون به لینک زیر در اینستاگرام مراجعه کن : https://www.instagram.com/instamotion.ir و یا از روشهای زیر با ما در ارتباط باش. http://www.cotion.ir 09100909938 (تلگرام و واتساپ) 02188891145

 7. تصویر سعید
  سعیددسامبر 08, 2015 17:19 ب.ظ

  به نظر من هر قشری خوب داره بد داره

Top