حدیث

مقاله

در جواب شوخی خاله ام متلک انداخته!

من و همسرم 5 سال است ازدواج کردیم و رابطه خوب و حتی هنوز عاشقانه ای داریم. فقط یک مشکل است که در ابتدای زندگی یک سری اختلافها بوجود امد سر شرط و شروط ازدواج و مهریه از طرف خانواده من و همچنین بی تفاوت بودن خانواده او در مخارج ازدواج و اینها و یک سری دعوا هم شد ولی الان خوب شده. ولی همچنان گاهی که بحثمان میشود حرف اون موقع را میزنیم و البته او بیشتر خانواده من را مقصر میداند و بالعکس. ولی مشکل من این است که اصلا به خانواده من اهمیت نمیدهد مثلا الان سه هفته است به شهرمان رفته اصلا به انها سر نزده و خانواده من شاکی هستن. بعلاوه اینکه زبون تند و تیزی دارد و چون خانواده من صمیمی هستند بهشون بر میخورد و همه از دست او شاکی هستند مثلا همین امروز خاله ام شاکی بود که با او شوخی کرده ولی او متلک انداخته. از طرفی نمیخوام رابطه خوب خودمان را خراب کنم از طرفی هم این همه بی تفاوتی او اذیتم میکند . جالب است همین ادم در مهمانیها زود با افراد صمیمی میشود و بگو و بخند ولی با خانواده من اینجوری و همیشه هم میگوید من قدرت حرف زدنم بالاست! حالا نمیدونم چیکار کنم که او اهمیت این مطلب را بیشتر متوجه شود. در ضمن نگید با خانوادش خوب باش که اول باهاشون خیلی خوب بودم و هیچ تاثیری نداشت تازه فکر میکردن حتما یک چیزی هست که با وجود اذیتهاشون من باهاشون خوبم.
مرسی
سلام
تا آنجا که می شود سعی کنید از یاد آوری ماجراهای گذشته جلوگیری کنید،چون با یاد آوری کردن آنها فقط کینه ها تازه و عمیقتر می شود.
اگه فکر می کنی با گفتن این مساله به خانواده، شر دیگه ای درست نمیشه .
می تونی بهشون بگی که یه جوری از دلش دربیارن البته برخی خانواده ها ممکنه با شنیدن این مساله بگن خب اونها هم مارو اذیت کردند و اگه دوست داشت بیاد و بره و ما کاری نمی کنیم و یا کار بدتر بشه لذا باید اوضاع رو بسنجی و با شناختی که از خانواده ات داری ببینی صلاح هست که خانواده رو در جریان بگذاری یا نه و تحت هیچ شرایطی ولو کم محلی و سرنزدن همسرت به خانواده ات...
زندگی خود را تحت شعاع این مسئله قرار نده و تا آنجا که می توانی سکوت و عقب نشینی کن البته می توانی به همسرت بگویی درسته خانواده ام اشتباه کردن ولی من از این طرز برخورد شما با خانواده ام ناراحت میشوم همانطور که اگر این اشتباه از جانبه خانواده تو بود،من اینگونه رفتار می کردم تو ناراحت میشدی.
توجه داشته باش که شما نباید به قیمت صمیمی شدن ایشان با خانوادت رابطه خودت را با همسرت خراب کنی

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top