حدیث

مقاله

ازدواج خانمی که دکترا داره با لیسانس درسته؟

من دختری 32 ساله هستم دانشجوی دکتری. خواستگاری دارم که شش سال از من بزرگ تر است و بسیار فهمیده به نظر می رسد اما تحصیلات وی لیسانس(مهندس) است. تحصیلات خانواده شان بالاست و ایشان به دلیل نوع شغل موفق به ادامه تحصیل نشده. مادرم به شدت نگران و مخالف این وصلت است چون می ترسد در آینده ایشان سعی کند مرا به خاطر تفاوت مدرک اذیت کند. و اعتماد به نفس نداشته باشد. ضمنا ایشان از نظر عقیدتی، فکری، خیلی به من نزدیک است و وضعیت مالی و معیشت شان هم عالی است و همشهری نیز هستیم. و نسبت به خواستگارهای دیگر که از نظر تحصیلات هم هم سطح من بوده اند از نظر فکری و شخصیتی تا کنون خیلی عالی و بالاتر بوده. با وجودی که من اصلا فکر نمی کنم مشکلی داشته باشم مادرم این کار را پایین تر از شان من می داند.
لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
سلام
در مورد تحصیل عرض کنم که ایشون که این اختلاف تحصیل رو می دونه و اومده جلو و خواستگاری کرده به اضافه اینکه این بستگی به خود شما داره که در مورد مدرک تحصیلیتون غرور نداشته باشید واهل فخرفروشی نباشید و فردا خودتون رو از ایشون بالاتر نبینید و مدیریت ایشون رو برخانه قبول کنید مشکلی در رابطه ی آیندتون بوجود نخواهد امد به اضافه اینکه مهم اینه که طرف اهل درک و فم و شعور اجتماعی باشه و همانطور که شما گفتید از نظر فکری و شخصیتی از افرادی که مدرک هم سطح شما داشتند هم بالاتره و چون گفتید که در همه ی زمینها متناسب هم هستید و فضای فکریتون هم نزدیک بهم هست و اگر هینطور که گفتید باشه زندگی خوبی رو باهم خواهید داشت.
در اخر هم باید بگم که با توجه به اینکه سنتون بالاست شما باید در ازدواجتون کف ملاکهاتون رو در نظر بگیرید یعنی ایده آل گرا نباشید تا بتونید ازدواج کنید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top