حدیث

مقاله

من پزشک می خواهم، پزشک هم متخصص!

مردی 30 ساله هستم با مدرک فوق لیسانس و در امد خوب اما هنوز نتوانسته ام ازدواج کنم، دوست داشتم با کسی ازدواج کنم که پزشک باشه، امانشد و به خواستگاری چند مورد رفتم اما مخالفت کردند و گفتند می خواهیم همسر مان متخصص باشد. و خلاصه جواب رد دادند، الان احساس میکنم هیچ کس برای ازدواج با من نیست؟! لطفا مرا راهنمایی کنید. و چکار کنم تا زودتر ازدواج کنم چون سنم داره می ره بالا. اگر ممکن است زود جواب دهید.
متشکر
سلام
در ازدواج دو نوع ملاک و معیار وجود دارد ،معیارهای اصلی و لازم که همان داشتن تناسبهای فکری اخلاقی رفتاری و اعتقادی است و قابل چشم پوشی کردن نمی باشد و معیارهای فرعی و ترجیحی مانند قیافه سن تحصیلات و شغل و ...که قابل اغماض و چشم پوشی کردن هستند.گویا یکی از ملاکهای فرعی(شغل )برای شما تبدیل به ملاک اصلی شده است و به نظر می آید که ایده آل گرا شده اید و همین باعث تاخیر در ازدواجتان شده است.
کاری که شما می توانید بکنید این است که سعی کنید تا آنجا که می شود از ملاکهای ترجیحی خود کوتاه بیایید و ایده آل گرا نباشید ،انسانهای کامل بسیار نادر هستند و کسی که تمام خواسته های شما در او جمع باشد به سختی پیدا می شود ،پس برای اینکه بیشتر از این دچار عوارض تاخیر ازدواج نشوی به موردهای بیشتری فکر کن حتی غیر پزشک ،بسنجید که آیا از تاسبهای اصلی ازدواج برخوردار هستید یا خیر؟و در بقیه چیزها سختگیری نکنید تا اصل ازدواجتان ضربه ای نخورد به این موضوع هم فکر کنید که برفرض شما موفق به ازدواج با یک خانم دکتر هم بشوید ولی مناسب هم نباشید در آن صورت به آرامش و اهدافی که از ازدواج انتظار داری دست نخواهید یافت که یا باید به طلاق فکر کنید یا بسوزید و بسازید پس باتوکل به خدا و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت هر چه زودتر برای ازدواجتان اقدام کنید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top