حدیث

مقاله

تو اینترنت قرار بچه دار شدن گذاشتیم!

دختري 19 ساله هستم و دانشجوي رشته نرم افزار.مدتي در سايت همسريابي عضو بودم و با افراد زيادي اشنا شدم.پدر و مادرم سه سال است كه طلاق گرفته اند و وقتي اين موضوع را به طرف مقابل ميگويم اكثرا ميگويند كه خانواده شان ناراضيند.چند وقت است كه با پسري 28 ساله آشنا شدم و بعد از شناخت از طريق سايت و چت و اس ام اس قرار گذاشتيم و همديگر را ديديم.تا اينجا هم درمورد همه چيز به جز بچه مشكلي نداشتيم.
ايشون در چتی که با هم داشتیم ميگويند كه دو سه سال بعد از ازدواج بچه ميخواهند و من ميگويم دو سه سال براي من خيلي زود است و حداقل پنج سال بايد بگذرد. اولين سوال اينكه در مورد اين موضوع چيكار كنيم؟دوم اينكه من همه چيز را با مادرم در جريان گذاشتم اما ايشون گفت بعد از چند بار ملاقات و وقتي تصميم قطعي گرفتيم به خانواده اش ميگويد. اما نميداند به آنها چه بگويد. من هم نميدانم پدرم را چگونه مطلع كنم. اگر بگوييم در اينترنت آشنا شديم مخالفت ميكنند و چون مادر من در جريان هست نميتوانيم چيز ديگري بگوييم چون بعدا مشكل ساز ميشود.لطفا سريعتر پاسخ سوال مرا بدهيد.ممنون
پاسخ
سلام
شما سنتون اونقد بالا نیست که رفتید سراغ سایت همسریابی این راه ازدواج برای کسایی توصیه میشه که سنشان بالا رفته یا خواستگار ندارند یا مشکلاتی از این قبیل دارند.
موضوع طلاق پدر و از این قبیل موضوعات رو نباید اول کار به شخص گفت بعد از اینکه اومدن خواستگاری و با هم صحبت کردید و دیدید که متناسب هم هستید اونوقت میگید که پدر و مادرم از هم جدا شدن چون اگه همون اول کار بگید بدون شناخت نظرشون برمی گرده.
در مورد اینکه بگید چه جوری آشنا شدید هم که به پسر بگویید که شما رو به طریقی از پدر یا مادرتون خواستگاری کنه و طبق روال و رسومات پیش برید و با مادرتون هم هماهنگ کنید که به پدرت چیزی نگه یا اگه امکان داره یک واسطه ای باشه که شما رو بشناسه و به اون پسر معرفی کنه و بگید که اون واسطه معرفی کرده.
اما در مورد بحث بچه دار شدن هم عرض کنم که با توجه به سن ایشون اگه بخواد 5 سال هم صبر کنه میشه 33 ساله و اختلاف سنش با فرزندش زیاد میشه و این مناسب نیست به اضافه اینکه دلیل شما برای این که 5 سال بگذره چیه؟ آیا از محدودیت و مسئولیتش می ترسید یا دلیل دیگه ای داره؟ بچه دار شدن برای زن هرچه سنش پائینتر باشه بهتره چون امادگی و توان بیشتری داره به اضافه اینکه بچه شیرینی و نشاط زندگیه.
با توجه به اینکه اختلاف سنیتون هم با ایشون 9ساله باید دقت کنید که این اختلاف سن باعث تفاوت در علایق و سلایق و فضای فکریتون نشده باشد و همچنین تناسب در اخلاقیات و اعتقادات داشته باشید ضمن اینکه باهاش قطع رابطه کنید و بگید که برای ادامه کار از طریق خانوادش اقدام کنه اگه گفت اول شناخت بعد اطلاع خانوادها بگید کلیات مربوط به زندگی و تحصیلات و باورهامون رو فهمیدیم و این کافیه و مابقی رو باید تحت نظر خانوادها به شناخت برسیم و حتی نظر اونها رو هم میپرسیم و اگر به خانوادها اطلاع ندهید و همچنان رابطه رو ادامه بدید وابستگی بوجود خواهد امد و اخرش معلوم نیست به کجا ختم بشه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top