حدیث

مقاله

تا به حال ندیدم اما به تفاهم کامل رسیدیدم!

من یه دختر 22 سالم که مذهبی و مقیدم..حدود 2ساله که با یه آقا پسری تو اینترنت آشنا شدم. که اونم مثه من مذهبی و مقیده.من از اول با ایشون مثه یه دوست برخورد کردم ایشونم همینطور.بعد از حدودا یه سال نیم متوجه شدم که ایشون عاشق من شدن.منم اصلا از این موضوع خبر نداشتم.یعنی خودش جوری برخورد نمیکرد که من بفهمم!!! از نظر خونوادگی خیلی بهم میایم.خودشم خیلی پسر خوبو پاکیه..تا به حال هم عاشق نشده...
حالا هم از عشقون صد در صد مطمئنم چون ایشونو یه جورایی تو این مدت شناختم.ولی جالب اینجاست که ما اصلا با همدیگه رو در رو حرف نزدیم.فقط چند تا عکس از هم دیدیمو چند بار هم تلفنی صحبت کردیم یه بارم از دور دیدیم همو.این کارا هم زمانی انجام دادیم که من اصلا نمیدوستم که این آقا عاشقمه.بعد از اینکه فهمیدم منو دوس داره سعی کردم رابطمو باهاش کم کنم و تصمیم گرفتیم دیگه رابطه ی تلفنی نداشته باشیم و حالا فقط چت میکنیم.
حالا این آقا در به در دنبال کاره تا بیاد خواستگاریم ولی خب من مطمئن نیستم که ایشون همونیه که من میخوام من فقط دوسش دارم اونم نه شدید..از طرفی خواستگارای دیگه ای هم دارم...حالا نمیدونم چی کار کنم!!از طرفی علاقه ی شدید این آقا!! از طرفیم خواستگارای دیگه..به نظر شما من با این آقا چی کار کنم؟ به نظرتون درسته که یه بار همو ببینیم تا شاید نظرش راجع بهم عوض شه؟چون دوس ندارم عاشقم بمونه..از طرفیم میترسم با این علاقه ای که بهم داره اگه باهم قرار بذاریم علاقه اش شدیدتر شه...از اینکه دلشو هم بشکونم میترسم....به نظرتون راحت ردش کنم بدون اینکه همو ببینیم یا نه باهاش بمونم؟
اگه بمونم ممکنه یهو با یه خواستگارم ازدواج کنم او....تورو خدا راهنمایی کنین
پاسخ
سلام
اگه ایشون مورد مناسبی برای ازدواج هست باید بهش بگید اگه قصد ازدواج داری رسما اقدام کن تا هم خونواده ها با هم اشنا بشن و هم اینکه ما همدیگه رو بیشتر و بهتر در کنار خونواده ها بشناسیم و اگه به تفاهم رسیدیم ازدواج کنیم. اگه گفت فعلا شرایط مالی ندارم بهش بگو اقدام اولیه برای ازدواج هزینه چندانی نداره و شما میتونی الان اقدام کنی تا ببینیم نظر خونواه ها چیه و اگه قبول کردن مدتی رو صبر میکنیم تا شما کار مناسبی پیدا کنی و شرایط فراهم بشه و بعد عروسی کنیم. البته میتونی مدتی رو هم بهش فرصت بدی مثلا یه ماه تا بره کار پیدا کنه و بیاد که یوقت به خاطر نداشتن شغل خونوادت الکی ردش نکنن.
البته این رو باید متذکر بشم که اطمینان به عشقی که طرف به شما داره لزوما به معنای این نیست که شما دو نفر مناسب هم هستید. بلکه باید جدای از این علاقه تناسب ها رو بسنجی و بعد تصمیم بگیری.
اما اگه فکر میکنی مورد مناسبی نیست و خواستگارهای بهتری داری که با شما تناسب های لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو دارن بهتره کلا قیدش رو بزنی و بهش بگی ادامه دادن رابطه ما به هیچ وجه به صلاح نیست و ما مال هم نیستیم و کلا رابطت رو باهاش قطع کنی. آی دی و شمارت رو هم عوض کنی که دیگه امیدی برای برگشت نباشه. چون اگه بخوای فقط به خاطر اینکه ممکنه دلش بشکنه به رابطه ادامه بدی و یا باهاش ازدواج کنی، آینده خوبی نخواهید داشت. چون عشق و علاقه به تنهایی برای ازدواج کافی نیست و علاوه بر قبول خانواده ها باید تناسب های لازم هم وجود داشته باشه تا در آینده زندگی خوبی داشته باشین.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top