حدیث

مقاله

از عشق دختر در 24 ساعت 24 دقیقه خوابم نمی برد!

پسری 27 ساله ام و تا به الآن ، خدای نكرده رابطه ی نامشروع و حتی نگاهی آلوده به هیچ جنس مخالفی نداشتم . تواین چند سال ، خونوادم بیش از 17-18 دختر خانم بهم پیشنهاد دادن كه توش ( تحصیلكرده عالیه-مذهبی-شاغل-پولدارو خلاصه همه جور آدم بوده دیگه ! ولی بنابه سخت پسندی های خودم ،( نه اینكه خودم بخوام خودمو آدم كاملی بدونم و اون گزینه ها رو مشكل دارتصور كنم ، خیر اینطور نبوده و نیس )!
ولی اینكه دختری كه انتخاب میشه ، اول از همه و مهمتر از همه اینه كه من دوسِش داشته باشم و به دلم بشینه ! كه تو این گزینه ها ، هیچكدون نبودن متأسفانه !
خلاصه اینكه امسال حدود 7-8 ماه قبل بود كه یه جا كار داشتم و از یه خانومی خیلی خوشم اومد ، طوری كه انگار همین خانم تو زمین وجود داره و دیگه اصلاً هیچكی واسم مثل اون نیست و نمیتونه باشه ! واسم خیلی سخت بود كه بتونم باهاش ارتباط برقرار كنم ! عرض كردم كه : تا حالا اینكارا رو نكرده بودم و واسم دشوار بود ! به هرحال ، متأسفانه یكطرفه طوری عاشقش شده بودم كه تو 24ساعت ، 24دقیقه خوابم نمی برد ! این علاقه شدیدتر میشد و نكته ی جالبتر از همه این بود كه هنوز نفهمیده بودم كه این خانم مجرد هستش یا نه !
یه روز خواستم برم از همكارش كه تو همون اتاق كار میكرد سؤال كنم ، اما ترسیدم آبروریزی بشه و روم نشد كه به همكارش بگم ! در هر صورت بعضی روزا كه میرفتم و میدیدمش ، علاقه ی من نسبت به اون خانم شدیدتر میشد !
با دوتا از دوستام مشورت كردم و اونا بهم پیشنهاد دادن كه برم محترمانه به خودش بگم كه مجرد هستن یا خیر! اما با این حال ، هرگز روی این كار رو نداشتم !
تا اینكه بعد 23 روز از خواهر بزرگم خواهش كردم كه بره با اون خانم صحبت كُنه. یه روز خواهرمو بردم دم درب اداره ( همونجا كه خانم كار میكرد ) ، بهش گفتم كه بره اتاق شماره (؟) ، خواهرم میره و دختره رو می بینه و به یه بهونه كاری از اونجا میاد بیرون و نتونسته بود كه به اون خانم بگه ! اما اتاق بغلی همون خانم میره و از یكی از همكارای این خانم میپرسه كه خانم فُلانی كه اتاق كناری شما هستن ، مجرد هستن یا خیر؟!
ایشون هم جواب میده كه : این همكارمون تازه 45 روزی میشه كه عقد كرده !!!
خواهرم كه این موضوع رو میاد و بهم میگه ، خدای من شاهده كه این 7-8 ماه یه روز خوش ندیدم و هیچ جوری این خانم از ذهن و فكر من پاك نمیشه ! با اینكه میدونم ، كاملاً غلط و غیراخلاقی هست ، اما نمیتونم از فكر كردن بهش بیرون بیام ! اونم فكر كردن به خانمی كه الآن شوهر داره و خودش یه گناه نابخشودنی محسوب میشه !!!
اما اما و صد اما ، كه هرچی میخوام بهش فكر نكنم و از ذهنم بره بیرون ، متأسفانه روز به روز بدتر میشم !
خودم یه بچه نمازخون و متدین و مذهبی هستم ، ولی با این حال ، تو این یه مورد موندم و نمیدونم راه حل چیه ؟ روزانه بیش از هزاران بار ذكر میخونم اما ، نمیدونم چرا این همه این دختره رو دوست داشتم و با وجودی كه میدونم شوهر داره و همه اینا یه جور گناه و تَوهم هست ، بازم ... !
اگه كسی از شما عزیزا، راه چاره ای ( ساده تر بگم : راه درمانی ) برای رفع این فكر (بزارین بگم این گناه ) داره منِ درمانده رو راهنمایی كُنه ؟ خدا خیرتون بده و ممنونم ازتون .
پاسخ
با سلام
دوست گرامی اینکه شما کسی را دیدید و خوشتون اومده چون قصد سوئی نداشته اید و هدف تون ازدواج بوده و شما هم نمی دونستید وی شوهر دارد گناهی بر شما نبوده است اما ادامه دادن این مسئله در ذهن تون گناه محسوب می شود لذا این مسئله را از دو باب عقلی و شرعی بررسی می کنیم.
شرعا: زنی می تواند ازدواج کند که مانع ازدواج نداشته باشد از جمله موانع ازدواج داشتن شوهر می باشد که خواستگاری از چنین زنی حتی به صورت کنایه(مثلا گفته شود هر کسی دوست دارد زنی مثل شما داشته باشد) حرمت دارد پس وقتی با شخصی شرعا ازدواج ممنوعه دلیلی نداره بهش فکر کنید
شاید بگید من عاشق شدم و عشق که منطق حالیش نیست در این صورت بهتره این مسئله را از باب عقل بررسی کنیم.
از منظر عقل: با وجود شوهر که وی نمی تواند با شما ازدواج کند پس باید بهش بگید که از شوهرش طلاق بگیرد و با شما ازدواج کند این مسئله هم تقریبا غیر ممکن می باشد چرا که اولا: امکان اینکه وی چنین پیشنهادی را قبول کند کمه و شاید کار به آبروریزی و حتی به جاهای باریک بکشد و جوانی تان تباه گردد ثانیا: گیرم که وی قبول کرد و طلاق گرفت در این صورت آیا حاضری با وی ازدواج کنید عذاب وجدان جدا کردن یک خانم از شوهرش چی میشه؟ بد بینی های که نسبت به خانم پیدا می کنید باید چطور بر طرف کنید؟ جواب مردم را چی می خواهید بدهید؟ و دهها سوال دیگر که باید پاسخگویی کنید لذا برای رهایی از این مشکل تنهاترین راه فراموشی است لطفا نگویید نمی توانم فراموش کنم چون اگر بخواهید می توانید و تا زمانی که نخواستید فقط خودتون را زجر خواهید داد
به هیچ وجه اداره ای که وی کار می کند نباید برید و زودتر شخص مناسبی را برای ازدواج انتخاب کنید تا زودتر ازدواج کنید.
موفق باشید

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top