حدیث

مقاله

مظطرب و فرزند طلاق است

سلام و تشکر. من پسری 21 ساله و دانشجوی پزشکی تهران هستم. حدود 4 ماه است که با دختری 19 ساله که داشجوی داروسازی شهری دیگر است و دختر دوست پدرم است آشنا شدم و واقعا به او دل بسته ام. دختر مورد علاقه ام فرزند طلاق است ولی شخصیت خوب و آسیب ندیده ای دارد. در طی این 4 ماه کمابیش با او ارتباط درسی داشتم. تا اینکه چند روزی است که درخواست خود را برای ازدواج به او دادم. او نیز استقبال کرد. فقط حس میکنم او کمی مضطرب هست و از سن کم ما و طولانی بودن زمان تحصیل میترسد.من قصد دارم یکسال دیگر موضوع را با دو خانواده مطرح و ازدواج کنم.می خواستم ما را در این زمینه راهنمایی کنید و زمان مناسب را در صورت صلاح دید به ما برای ازدواج بدهید.
پاسخ
سلام
اینکه گفتید یک سال بعد موضوع رو با خانواده مطرح کنید آیا این تاخیر یکساله دلیل موجهی داره یا فکر می کنید اون موقع خانواده ها بهتر قبول می کنند؟
اگر واقعا این یکسال تاخیر خوبه و مفیده که صبر کنید اما باید توجه داشته باشید که در طول این یکسال با هم رابطه نداشته باشید یا لا اقل رابطه صمیمانه و دوستانه نداشته باشید چون باعث بیشتر شدن دلبستگی میشه و اگه بعد از یکسال به هر دلیلی مانند مخالفت خانواده یا اینکه یک یا دو طرف به این نتیجه برسید که مناسب هم نیستید یا هر دلیل دیگه ای نتونید ازدواج کنید دچار ناراحتی و اذیت خواهید شد.
اما اگه می تونید این سال رو صبر نکنید و دلیل محکمی براش ندارید به خانوادها اطلاع بدید و برای ازدواج و طی مراحل زیر نظر خانواده باشید تا هم نظر اونها رو بدونید و هم از راهنماییشون بهرمند بشید و بعد از کسب رضایت خانواده و اطمینان از داشتن تناسب های لازمه عقد کنید چرا که عقد کردن هزینه ای ندارد و یه مدت تو عقد باشید و از لحاظ مالی که به حد نسبی رسیدید ازدواج کنید ادامه دادن رابطه به این شکل به صلاحتون نیست جدای از اینکه از لحاظ شرعی حرامه موجب وابستگی تون بهم خواهد شد و در صورتی که به هر دلیل نتونید با هم ازدواج کنید مشکلاتی به بار خواهد آمد.
در مورد ترس ایشون هم بهش بگید ترسش بی مورده چرا که سنتون مناسبه و در طول این مدتی که گفتم تو عقد باشید میتونید آموزش های لازمه را برای زندگی آیند از خانوادها کسب کنید در ضمن حتی بعد از زندگی هم میتونید اگه به مشکل برخویدید از خانوادها یا از مشاور کمک بگیرید بنابراین جای هیچ نگرانی نیست اما در مورد طولانی بودن زمان تحصیل هم اگر شما بتونید ازدواج کنید در زمان تاهل هم می تونید ادامه تحصیل بدید و شما اولین نفری نیستید هک بخواهید این کار رو بکنید چونخیلی ها بودند که در دوران متاهلی خیلی از مدارج علمی رو کسب کرده اند شما هم میتونید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top