مقاله

مطلبی که قبل از عقد گفت دنیا رو سرم خراب شد

چند ماهی است که عقد کردم و می‌خواهم زنم را طلاق بدهم؛ زیرا وی قبلاً نامزد داشته است و این موضوع را از من پنهان کرده بود. دیگر نمي‌توانم به او اعتماد کنم و شک کرده‌ام که این دوران نامزدی چه مدت و در چه حدی بوده است. او کاملاً از چشم من افتاده است. ضمنا وی یک بیماری هم دارد که عوارضش باعث توقف رشد و کاهش وزن مي‌شود و هم اکنون، جثه‌اش، بسیار لاغر و نحیف است. موضوع اول را پنهان کرد، ولی دومی را یک شب قبل از عقد به من گفت. آیا این دو مورد جزو موارد فسخ ازدواج مي‌شود؟

پاسخ:
قطعا پنهان کاری ایشان، کار درستی نبوده و دلخوری و ناراحتی شما قابل درک است، ولی قبل از هرگونه قضاوت و پیشداوری فکر می‌کنید چرا این موضوع را از شما مخفی نگه داشته است؟ وی درباره این موضوع چه توضیحی به شما داده است؟
شما حق دارید که از او ناراحت شوید، ولی نباید در این زمینه تصمیم عجولانه بگیرید، بلکه بهتر است کمی به خودتان فرصت بدهید و بیشتر مسئله را بررسی کنید.
درست است که ایشان درباره نامزدیاش، قبل از عقد با شما چیزی نگفته است و این باعث بی‌اعتمادی شما نسبت به او شده است، ولی این مسئله مهم است که چگونه شما پی به این موضوع برده‌اید؟ آیا خود همسرتان درباره گذشته‌اش به شما گفته است یا از راه دیگری پی برده‌اید؟ اگر ایشان خودش درباره گذشته‌اش به شما گفته است، در آن صورت می‌تواند این مسئله تاحدودی نشان از صداقتش به شما باشد؛ زیرا می‌توانست تا ابد، آن را از شما مخفی نگه دارد و شما هم چه بسا هرگز متوجه آن نمی‌شدید. امّا در هر صورت شما حق دارید که از همسرتان ناراحت باشید و در نهایت تصمیم گیری باخود شماست.
امّا درباره بیماری جسمی ایشان که یک روز قبل از عقد به شما گفته است نیز باید عرض کنم که ایشان بالاخره قبل از عقد این مسئله را به شما گفته و مخفی کاری نداشته است و شما می‌توانستید در آن زمان تصمیم گرفتید. لذا نباید این موضوع را به موضوع قبلی ربط دهید.
اینکه آیا این دو موضوع باعث می‌شود که شما حق فسخ عقد را داشته باشید یا نه، باید عرض کنم که موارد حق فسخ در شرع و قانون مشخص است و هیچ یک از دو موضوعی که ذکر شد جزو موارد فسخ به حساب نمی‌آید.

  • عنوان: مطلبی که قبل از عقد گفت دنیا رو سرم خراب شد
  • تاریخ: 2018/11/18 15:50
  • تگ‌ها:
  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top