حدیث

مقاله

وقتی فهمید عاشقشم ورق برگشت

سلام. من عاشق دختری شدم و نمی دانستم او هم مرا دوست دارد یا نه ؟روز تولدش شد و من تولدش را خیلی عاشقانه تبریک گفتم و فکر کنم او فهمید که دوستش دارم و از آن تاریخ به بعد دیگر رفتارش با من خیلی عوض شد. مثلا قبلا با هم وقتی صحبت می کردیم نگاه می کرد اما بعد از او فقط به یک جا نگاه می کرد و قبلا تو اینستاگرام وقتی عکس می گذاشتم لایک می کرد و بعد از آن دیگر لایک نکرد. این کارها یعنی چی ؟ یعنی مرا دوست ندارد یا اینکه غرور زنانه هست این کارها ؟ممنون می شوم جواب بدهید.

با عرض سلام به شما کاربر گرامی؛

پاسخ اجمالی: اصل رابطه شما از این طریق اشتباه بوده است. رفتارهای طرف مقابلتان علتهای متعددی می تواند داشته باشد؛ اینکه او از طرز بیان علاقه تان خوشش نیامده است یا بخاطر حجب و حیای او می باشد و یا اطمینان ندارد که واقعا به او علاقه مند هستید. در نهایت اگر واقعاً قصد ازدواج با او را دارید لازم است از راه عرفی و شرعی آن اقدام کنید.

پاسخ تفصیلی:

بیان کردید «عاشق دختری شدید و با هم در ارتباط بودید ولی با تبریک گفتن روز تولدش رفتارش با شما عوض شد» ابتدا باید متذکر شویم اصل رابطه شما از این طریق اشتباه بوده است، چرا از لحاظ شرعی هر گونه ارتباط عاطفی و دوستانه دختر و پسر نامحرم بدون جاری شدن صیغه محرمیت (با احراز شرایط لازم)، به هر شكلی حتی به قصد ازدواج نیز گناه محسوب می شود و شایسته است این رابطه را قطع نمایید؛ در غیر اینصورت سلامت ایمانی و اخلاقی و سعادت دنیوی و اخرویی تان را به خطر می اندازید و جز پشیمانی، چیزی نصیبتان نخواهد شد.
علیرغم اشتباه بودن رفتارتان در برابر دختر مورد علاقه تان که در ادامه به صورت ضمنی دلایلش را بیان می کنم، علتهای متعددی می توان برای رفتار طرف مقابلتان احتمال داد ازجمله:

1- احتمال دارد که ایشان از نحوه و بیان علاقه تان به خودش خوشش نیامده باشد و از رفتارتان، برداشت مثبت نکرده و احتمال داده که شما با این اظهار علاقه به دنبال روابط دختر و پسری هستید. لذا در روابطش با شما تجدیدنظر کرده است.

2- احتمال دارد حجب و حیای ایشان اجازه ندهد که در برابر اظهار علاقه شما عکس العمل مثبت نشان دهد.

3- چه بسا روش اظهار علاقه شما را از این جهت نپسندیده است که انتظار چنین رفتاری را از شما نداشته است و انتظار دارد که اگر واقعا شما به ایشان علاقه مند هستید و قصد ازدواج دارید، از مسیر رسمی آن اقدام کنید.

4- احتمال دارد که ایشان به اظهار علاقه شما اعتماد نکرده باشد و اطمینان ندارد که واقعا شما به ایشان علاقه مند هستید.

5- احتمال دارد که ایشان اصلاً به شما علاقه ای ندارد، ازاین رو واکنش مثبتی از خود نشان نداده است.

به هرحال اگر شما واقعاً به دخترموردعلاقه تان علاقه مند هستید و قصد ازدواج دارید، باید از مسیر رسمی آن اقدام کنید. اینکه خودتان به تنهایی و بدون بررسی جوانب مسئله به دختر موردعلاقه تان اظهار علاقه کنید، این کار نه تنها از منظر دینی و عرفی نادرست است، بلکه می تواند منجر به سوءتفاهم و سوءبرداشت برای طرف مقابل شود. بنابراین اگر واقعاً قصد ازدواج با دختر مورد علاقه خود را دارید لازم است از راه عرفی و شرعی آن اقدام کنید. در نهایت تا فراهم شدن زمینه ازدواج از رابطه با هم خودداری نمایید. برای ازدواج علاقه تنها كافی نیست بلكه قصد ازدواج دو طرفه، تناسب و كفویت رضایت خانواده باید باشد وگرنه علاقه نمی تواند به ازدواج ختم شود پس اگر این شرایط است به ازدواج فكر كنید وگرنه سعی كنید علاقه به او را در دلتان كمرنگ كنید و او را فرموش كنید.

موفق باشید.

  • عنوان: وقتی فهمید عاشقشم ورق برگشت
  • تاریخ: 2018/08/19 16:13
  • تگ‌ها:
  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top