حدیث

مقاله

خواهرم حاضر به طلاق نیست

سوال: خواهری دارم که یک بار قبلا ازدواج ناموفق داشته و هم اکنون نیز در زندگی خود دچار مشکل شده است. با اینکه خواهر شوهر و مادر شوهرش، تهمت های ناروا به او زده‌اند و شوهرش او را کتک می‌زند، اما باز هم حاضر نیست از شوهرش دل بکند. الان شرایط بسیار بدی دارد و هر چقدر می گوییم طلاق بگیر قبول نمی کند. در حالی که شوهرش با دیگران ارتباط دارد.

پاسخ: معمولا مشکلات خانواده ها حلقوی هستند، به عبارت ساده تر عامل بداخلاقی آقا، خانم و عامل بد اخلاقی خانم آقا هست؛ لذا اکثر مباحث خانوادگی با مراجعه به مشاور حل می گردد. پس دعوت به طلاق مناسب نیست تعمیر زندگی راحت تر از ساختن زندگی جدید است. نکته بعدی اینکه ظاهرا خواهرتان هنوز صاحب فرزند نیستند، پیشنهاد می شود تا زمان حل مسئله از بچه دار شدن خودداری نمایند.
و نکته آخر اینکه بالاخره در غالب روابط بین همسران، مسائل و بحث هایی وجود دارد که لازم است زوجین و خصوصا خانم صبر و تحمل داشته باشند تا علاوه بر حفظ زندگی از اجر اخروی هم بهره مند گردد. رسول گرامی اسلام(صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم) می فرمایند: «هـر زنى که در بـرابر بـد اخلاقى شـوهـرش صبر و شكیبایى ورزد، خداوند همانند (ثواب) آسیه (همسر فرعون) به او عطا كند» (بحار الأنوارج 103ص247)

پی نوشت
بحار الانوار، علامه مجلسی، دار إحیاء التراث العربی،1403، بیروت، لبنان، چاپ سوم.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top