حدیث

مقاله

قصد ازدواج دارم اما نمی توانم

من دانشجو هستم قصد ازدواج با دختر مورد علاقمو دارم اما مشکلاتی دارم ما وضع معمولی داریم و همچنین طرف مقابلم، شغل فعلا ندارم پس باید به خانواده هامون اتکا کنیم فرهنگامون تقریبا بهم نزدیکه شما راهی برای ازدواج اسان به من نشان دهید
پاسخ/سلام
شما توکل بر خدا کنید با برنامه ریزی برو جلو  یعنی اول اصل ازدواج را مسلم کن و بعد از خواستگاری یک عقد ساده انجام دهید و بعد تدریجا با فراهم شدن موارد مالی مراسمات ازدواج را انجام و وارد زندگی شوید و زندگی را با قناعت و امکانات موجود شروع کنید و تدریجا با تلاش مضاعف بهترش نمایید و از خانوادها هم کمک بگیرید.

همچنین با برکتی که خدا به زندگی متاهلی می دهد مشکلات مالی به تدریج حل می شود موید این مطلب کسانی هستند که اول زندگی امکانات مالی کمی داشته اند اما بعد مدتی تدریجا وضعشون خوب شده است .

البته اگر می خواهید زندگی را بدون سختی و با امکانات کامل شروع کنید اختیار با شما است اما ممکن است ازدواج شما به تاخیر بیفتد یا حتی در بعض موارد اصلش منتفی شود.

 شاید گفته شود: هیچ خانواده ای به این امر راضی نمی شود جوابش این است که در پاسخ می گوئیم:این طور هم نیست که هیچ خانواده ای راضی نشود، دلیلش هم دانشجوهایی هستند که ازدواج می کنند.

الانم در کنار درستون یه شغل پاره وقت داشته باشید تا خانوادها بیشتر بهتون اعتماد کنند چون وقتی ببینند که جنم کار داری و اهل کار و تلاشی با خودشون میگن از پس مخارج زندگیت بر میایی و زودتر باهات کنار میان.

توکل یادت نره چون خود خدا خودش گفته که هر کس با توکل بر من ازدواج کرد و خود روا از ورطه گناه دور کرد خودم تامینش می کنم.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top