حدیث

مقاله

ناتوانی در ابراز محبت به همسر

از جمله عواملی که موجب استحکام روابط زناشویی می شود روابط عاطفی بین همسران است، زن و مرد با مهربانی و صمیمیت می توانند مدافع حریم زندگی خود باشند. متأسفانه برخی از زوجین ناآگاه این مهم را نادیده گرفته و از ابراز محبت امتناع می کنند، عاقبت این زندگی ها جدایی یا روی آوردن به روابط پنهان است.

در این قسمت چند نکته قابل تأمل در مورد شروع و تداوم روابط عاطفی بیان می شود:

-هر فرد ابتدا باید خود واقعی را شناخته و به دنبال یافتن علت و پیدا کردن راهکارهای مناسب برای اصلاح رفتار خود باشد، همیشه سرنخ و عامل اصلی را در وجود خود جستجو کنیدو به دنبال شناختن مقصر نباشید.

-منتظر نباشید تا همسرتان اولین گام را برای ابراز محبت بردارد بلکه خودتان پیش قدم شوید و علاقه ی خود را بیان کنید قطعاً همسر نیز واکنش مطلوبی در مقابل عمل محبت آمیز شما نشان خواهد داد.

-اگر برایتان مشکل است در ابتدا محبت را در قالب کلمات بیان کنید می توانید نامه ای عاشقانه و پراز احساس برای او بنویسید و طی پیام هایی جملات عاطفی برایش ارسال کرده و این عمل را مکرر انجام داده در مدت زمان کوتاهی شاهد اثرات مثبت خواهید بود.

- دادن هدیه: هدیه به عنوان ابزاری برای نشان دادن علاقه و دوست داشتن طرف مقابل می باشد. یک هدیه هرچند جزئی می تواند محبت فرد را به دیگری منتقل کند بدانید ارزش مادی هدیه مهم نیست تنها چیزی که گرانبهاست و با مادیات قابل قیاس نیست روح محبت است که درون هدیه دمیده شده است.

- از وجود مشاور یا روانشناس مجرب بهره مند شده و به کمک آن ها ریشه ی اصلی مشکل ناتوانی در بروز احساس را بررسی و درصدد برطرف کردن آن شوید.شاید در دوران کودکی مشکلاتی رخ داده  که اثرات آن همراه فرد باقی مانده و یا الگو برداری نادرست از اطرافیان و راهنمایی بی تدبیر دیگران فرد را دچار این ناتوانی کرده است.

باید این را دانست که فرصت ها اندک هستند و نباید وقت را از دست داد تا دیر نشده جلوی وقوع مشکل را گرفت و ابراز محبت به همسر را فریاد زد.

نویسنده: تاجیک، راهله

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top