حدیث

مقاله

شخصیت افراد براساس نحوه نشستن آن ها

سوره  یس آیه ۶۵ الیوم نختم  علی  افواههم   و  تکلمنا  ایدیهم  وتشهدارجلهم بما  کانوا   یکسبون  ((امروز   است   که  بر  دهان   آن  کافران مهر  خموشی  نهیم  ودستهایشان   باماسخن   گوید وپاهایشان به  آنچه   کرده  اند   گواهی  دهد))

  درسوره  یس  آیه   ۶۵ سخن  از:   این  است که  پاها  اعمال  و  رفتارهای    خود  را  گواهی  می  دهد علم  روانشناسی به  این  نتیجه  رسیده  است  که   از  طریق  پا  می  توان  شخصیت  فرد  را  تشخیص  داد یعنی  پاها به رفتارهای  نهفته  ی  درون    گواهی  می  دهد.  

تحقیقات نشان می دهد که ژست می تواند هورمون ها و رفتار شخص را تغییر دهد. تمرین ژست گرفتن در خانه منجر به افزایش هورمون تستوسترون در بدن می شود. این هورمون با انجام  رفتار هایجسورانه و مطمئنانه درارتباط است.گرفتن “ژست مقتدرانه” می تواند باعث کاهش کورتیزول-هورمون استرس-در بدن شود و به فرو نشاندن علایم ظاهری استرس مانند جویدن لب و خنده های همراه با نگرانی کمک می کند.

نشستن انواع مختلفي دارد و هر كسي بنا بر عادت يا اختيار، شكل خاصي از نشستن را ترجيح مي دهد. آيا مي دانيد نوع نشستن شما هم مي تواند نشان دهنده نوع شخصيت تان باشد؟ البته اين موضوع در مورد خانم ها بيشتر صدق مي كند و مي گويند زشت نشستن خانم ها شخصيت اصلي آنها را افشا مي كند. شما چطور مي نشينيد؟ آيا به هنگام نشستن روي صندلي پاهايتان را جفت كرده و به يكديگر مي چسبانيد؟ يا شايد هم يك پا را روي پاي ديگر مي اندازيد؟ ممكن است كسي باشيد كه پاهايتان را كمي از يكديگر باز مي كنيد ولي نوك انگشتان پا را به سمت داخل مي كشيد. شايد هم پاهايتان را جفت كرده و هر دو را با هم به يك سو خم مي كنيد.

۱- اگر پاهايتان را محكم به يكديگر مي چسبانيد و به صورت كاملاً عمود بر كف اتاق روي زمين مي گذاريد، انساني آرام هستيد  و ترجيح مي دهيد در محيط هاي ساكت و آرام به سر بريد. شما به راحتي با ديگران ارتباط برقرار نمي كنيد و به ويژه با غريبه ها، مسئولان و مديران بالاسري، كمتر ارتباط برقرار مي كنيد. از مصاحبت با انسان هاي صبور و آرام كه قدرت درك و همدردي بالايي دارند لذت مي بريد و با آنها راحت تر هستيد.

۲- اگر عادت داريد كه پاهايتان را روي هم بيندازيد يعني يك پا را روي زانوي پاي ديگر قرار دهيد انساني برونگرا و با اعتماد به  نفس بالا هستيد. شما معمولاً پر حرف هستيد و خيلي راحت با ديگران ارتباط برقرار مي كنيد. بعضي ها شما را واقعاً دوست داشتني مي دانند ولي افراد زيادي هم هستند كه فكر مي كنند شما شخصيت شلوغ و مزاحمي داريد. نقاط مثبت شخصيت شما صداقت، رك گويي و وفاداري شماست ولي نقاط منفي شخصيتي هم داريد كه شامل كم سليقگي، ملاحظه كاري پايين و بي قراري شماست. خوب مي دانيد چه مي خواهيد ولي صبور نيستيد و طاقت صبر كردن و تحمل آنچه خلاف ميل شماست را نداريد.

۳- اگر عادت داريد به هنگام نشستن روي صندلي و نيمكت، پاهايتان را از يكديگر باز بگذاريد و پنجه ها را به سمت داخل سوق  دهيد انساني محكم هستيد، بر عقايد خود پافشاري مي كنيد و دوست داريد رفتار ديگران را مشاهده و بررسي كنيد. خيلي سريع تصميم خود را مي گيريد و به سختي بر تصميم و عقيده خود پافشاري مي كنيد. هدف شما به هيچ عنوان خشنود كردن ديگران و خوشگذراني نيست. فقط مي خواهيد كارهايتان انجام شوند آن هم به نحو احسن! در شرايط مختلف ممكن است پر حرف و منطقي باشيد و حتي بحث كنيد ولي ممكن است گاهي اگر صلاح بدانيد سكوت نماييد. ترجيح مي دهيد به شيوه اي منطقي و واقع گرايانه با ديگران ارتباط برقرار كنيد، به اين سادگي گول نمي خوريد و جذب رفتارهاي ظاهري نمي شويد.

۴- شايد شما در گروه افرادي هستيد كه به هنگام نشستن پاها را جفت كرده و به يكديگر مي چسبانيد و سپس آنها را به يك  طرف خم مي كنيد! اگر اين طور است شما به شدت به مد و حركات ظريف علاقمند هستيد و ذاتاً اين گونه ايد.

شما مي توانيد با استفاده از جذابيت و ظرافت ذاتي خود دوستان زيادي پيدا كنيد و با همين روش با دشمنان تان مقابله كنيد. به هنگام رفع منازعات هرگز به سراغ روش هاي رو در رو نمي رويد. ترجيح مي دهيد هميشه در حاشيه باشيد و هرگز حتي وقتي كسي شما را ناراحت و عصباني مي كند وقار خود را از دست نمي دهيد بلكه بعداض و بيرون از صحنه، نسبت به آن عكس العمل نشان مي دهيد. بايد بگويم شما روحيه چاپلوسانه و تملق گويانه داريد و همين روحيه باعث مي شود كه معمولاً تصميمات عجولانه بگيريد.

فرآوری: خانواده برتر

 

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top